(Kombinovaný) kočík pre dvojičky - šikovný, ľahký, spratný, nie drahý. Baby Jogger City Select?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobry den,

rada by som sa poradila ohladom kocika pre dvojicky. Byvame v panelaku s malym vytahom, na 1. poschodi (nastastie 😉) a cakame dvojicky. Chceli by sme sikovny, lahsi a spratny kocik prevazne na vozenie po meste, obcas aj na nerovny teren, kedze radi chodime na vylety. A teda aj cenovo vyhodny 😉

Uvazujeme nad dvojkombinaciou Baby Jogger City Select. Odporucili by ste nam ho? Prip. aky model este mozeme zvazovat?

Dakujem.

Ahoj,

Baby Jogger City Select je určite jednou z najlepších a aj najobľúbenejších volieb. Relatívnu kompaktnosť a super všeobecné využitie pre jedno i dve deti - súrodencov i dvojičky doplňuje množstvo možností konfigurácie. Horšie je to však s manévrovateľnosťou, ako deti odrastajú - záťaž na prednú nápravu dosť zhoršuje ťažisko, ale to bude problémom asi každého tandemu a celková nevýhoda dvoch detí naraz.

Baby Jogger City Select

Ja len odporučím vyšší City Select Lux z dôvodu lepšej skladnosti. Skladá sa aj s oboma preloženými sedadlami, čo je pri častom nakladaní do auta nesporná výhoda.

Baby Jogger City Select Lux

Easywalker Harvey by bola ďalšia z volieb, ktorú by som ja silno odporúčala. Je to nielen kvôli dizajnu a fajn manévrovateľnosti (plus jednoduchého využitia aj s jedným dieťaťom), ale aj pre lepšie ťažisko tým, že druhá vanička/sedák je vzadu dole. Nevýhoda toho ale je, že má horší výhľad a je pri zemi, ale to je kompromis, ktorý by som bola pre jazdné vlastnosti a potrebu ľahšieho modelu schopná urobiť.

Easywalker Harvey

Ak si ok aj s neotočnými sedadlami, ktoré na váhe riadne uberú plus manipulácia bude tiež jednoduchšia - aj niečo side-by-side by sa šiklo pozrieť.

Napríklad taký Baby Monsters Kuki Twin či Baby Monsters Easy Twin by boli veľmi ľahkou a ľahko skladnou možnosťou.

Baby Monsters Kuki Twin

Baby Monsters Easy-Twin 3.0S Light

Otočný Valco Snap Ultra Duo či neotočný, ale priestrannejší Snap Duo Trend sú tiež možnosťami na zváženie. A teda sem patrí aj Baby Jogger City Mini GT2.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Valco Baby Snap Duo

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli