Kombinovaný kočík s bezpečnou autovaničkou, nastaviteľnou výškou rukoväte (s preklápaním), do mesta+ľahkého terénu

Zodpovedané
22. jan 2021

Ahoj,

chcela by som prosiť o pomoc pri výbere kočíka. Moje preferencie:

  • dvojkombinácia (autosedačku si chceme kúpiť zvlášť kvôli väčšej bezpečnosti - budeme často cestovať na dlhé trasy)
  • možnosť namontovať vaničku do auta (s certifikátom)
  • nastaviteľná výška rukovete (partner 195cm, ja 165cm)
  • možnosť otáčania rukovete (v smere jazdy aj proti)
  • ľahko skladateľný
  • kolieska do mesta aj do ľahkého terénu

Vopred ďakujem za odpoveď. 🙂

Ahoj,

toto celé je v podstate nemožné. Jednotlivé zložky možné sú - auto vanička, asi jediná certifikovaná v takej bezpečnosti, akú ty požaduješ, by bola asi Maxi-Cosi Jade, čo sedí na jednotlivé novšie podvozky Maxi-Cosi kočíkov, ale teda v podstate iné ako tú auto vaničku ti nesplní.

Čo sa týka rúčky pre rodiča - nastaviteľnosť ti bude vedieť ponúknuť mnoho modelov. Naopak, preklápanie do oboch strán skoro žiaden na trhu. Keďže samo o sebe to kočík - centrálny kĺb silne oslabuje, plus ovládanie kočíka s prevrátenou rukoväťou je na 99% naozaj veľmi ťažkopádne a nepohodlné. Výrobcovia od tejto vlastnosti upustili.

Jedným z minima kočíkov, čo to ešte má je Bugaboo Cameleon 3, ale ten ti nesplní ani terénnosť, ani auto vaničku a nie je ani veľmi skladný. Tu ti poradím upustiť od vlastnosti otáčania rúčky v smere i protismere jazdy, a sústrediť sa radšej na otočné sedadlo.

Bugaboo Cameleon 3

Pozri ešte Jané Muum v kombinácii s autovaničkou Matrix. Bezpečnostne je to bežnejšia vanička, ale teda zvyšok, okrem tej prehadzovateľnej rukoväte ti splní.

Jané Muum V2

A prípadne prehodnoť kritériá. Buď sa sústreď na tú vaničku vhodnú do auta, alebo na rukoväť (a tým pádom BGB Cam 3), alebo na mesto a ľahší terén a k tomu nakombinovanú skladnosť, Vvšetko naraz nie je dostupné a vždy je to nie čo za niečo.

Držím palce!

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli