Kombinovaný kočík s dobrými, väčšími kolesami na zimu a na dedinu. Tutis Viva Life?

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň.

V novembri rodím. Bývam na dedine, kde býva sneh a horší terén v zime. Zháňam kočík s dobrými kolieskami - mala som vyhliadnutý anex e/type, ale včera som ho videla naživo a kolieska vôbec nie sú vhodné na taký terén a sú malé.

Momentálne som zahliadla kočík Tutis Viva Life a veľmi ma zaujal aj tým, že zvrchu je ekokoža, čo je vhodné aj na dážď a sneh. Chcem sa opýtať, či mi viete poradiť k tomuto kočíku, alebo niečo v takomto štýle.

Chcela by som ho niekde naživo vidieť a vyskúšať, a až potom si ho objednať z nejakej stránky.
Ďakujem krásne

Ahoj,

na dedinu, sneh a celkovo ťažší terén jednoznačne potrebuješ väčšie kolesá. Ale ja by som k tomu ešte pridala, že potrebuješ aj kočík kvalitný, odolný, ideálne nie poľského či litovského pôvodu, ak naozaj chceš, aby vydržal veľa. Nemám nič proti pôvodu samotnému, ale často, najmä u tých lacnejších modelov, potom praskajú spoje, rozvŕzga/rozheglá sa konštrukcia, príp. sú problémy s primohutnou, no nie dosť priestrannou a nepraktickou športovou časťou.

Tutis Viva Life sám o sebe pôsobí fajn, ale určite aj tu buď pripravená na neskladnosť, vysokú váhu (každopádne ich nemáš ako priority, takže by ani nemuseli vadiť). A hlavne tú menej praktickú športovú časť. Trochu sa obávam o kvalitu, lebo na poľských porovnávacích portáloch má aj hodnotenia negatívne - časté reklamácie a kazovosť. Samotná koženka nie je ani nevýhodou, ani výhodou. Aj textilné pokrytie, ak je hrubšie, nebude premokavé. Koženkový poťah sa síce ľahko utiera, ale zasa môže popraskať a je tiež omnoho menej priedušná.

Tutis Viva Life

Ja by som asi, v tomto robustnejšom type, skôr šla do niečoho trochu overenejšieho - napr. ABC Design Salsa 4 Air by bol určite jedným z mojich kandidátov v tejto veľkostnej a cenovej relácii.

ABC Design Salsa 4 Air

Bebetto kočíky by mohli zaujať, ak ten oválny štýl a koženka je to, čo chceš. Nitello]], Bresso, Tito sú také oválne, krajšie pôsobiace modely.

Bebetto Nitello

Bebetto Bresso

Bebetto Tito

Prípadne Luca, ale ten je nižší.

Bebetto Luca 2018

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli