Kombinovaný kočík - výber a porovnanie: Britax Römer Smile 3 alebo Inglesina Aptica XT?

Zodpovedané
5. máj 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa opýtať na tieto dva kočíky: Britax Römer Smile 3 a novinku od Inglesiny Aptica XT s novým podvozkom v 3kombinácii pre bábo očakávané cca v polovici júla.

Zaujíma ma porovnanie týchto kočíkov, čo sa týka ich jednotlivých častí:

Vanička - Aptica XT je pre mňa jednoznačne top, lebo je úžasná a neviem prečo nejak očakávam, že v decembri by som mohla dieťa s fusakom ešte mať v hlbokej vaničke. Neviem, či je to reálne očakávanie... 🤔

Športová časť - tu som sa dočítala, že Aptica má labilnejšiu striešku, no neviem, či aj táto novinka z marca - Aptica XT, keďže uvažujeme výhradne nad touto variantou. Tu mi skús poradiť u oboch, čo by bolo lepšie, lebo fakt neviem (v prípade Britaxu som našla niekde, že zas sedák hrká, tak ozaj neviem...🤷‍♀️) Športová časť je pre mňa rovnako dôležitá, keďže na ňu prejdeme v zime...

Podvozok - nová Aptica XT má konečne odpruženie nastaviteľné, zvlášť na každom z penových kolies, tu dúfam vo vychytanie nedokonalostí, čo sa týka predchodcu a vkladám veľké nádeje, ale neviem ako Britax, ktorý má nafukovacie a čo sa odpruženia týka, mal by byť na tom podobne…

Vajíčko - páči sa mi Britax v tom, že sa dá napolohovať pre novorodeniatko, aj celkovo sú to asi bezpečné a kvalitné sedačky, ale chcela by som vedieť, či je aj v prípade Aptica XT vajíčko podľa teba (čo sa týka bezpečnosti a funkčnosti) ok a nemusím váhať, lebo s bábom budeme robiť veľké vzdialenosti a podstatné je bezpečie nášho pokladu.

Celkovo sa v konečnom dôsledku (po nahodení všetkých doplnkov - sieťkách, pláštenkách a pod.) tieto kočíky líšia iba nejakými 100€, a tým mi to rozhodovanie neuľahčili... Inglesina Aptica XT okolo 1300€ a Britax Romer Smile 3 vychádza okolo 1200€, tak mi prosím zhodnoť a poraď, ktorý z nich vybrať, na čo sa zamerať viac a čo pri kúpe kombinovaného kočíka zvážiť viac... lebo je to veru dilema a dosť peňazí, nerada by som ľutovala a bola sklamaná z výberu.

Ďakujem ti veľmi pekne🙏

Ahoj,

Inglesina Aptica XT naozaj vyzerá omnoho, omnoho lepšie v novej verzii. Strieška nebude úplne že pevná, ale materiál vyzerá byť hrubší, myslím, že na tom bude lepšie. Vanička je skvelá, ozaj priestranná a podľa mňa v nej vydržíte dlho aj s fusakom. Veľmi sa mi páči, ale je nutné zobrať do úvahy viaceré veci, najmä teda: že to je nižší kočík, nižšie pri zemi (niektorým to vadí); že aj napriek odpruženiu to nebude vyslovene tereňák, ale skôr mestský kočík s vlastnosťami umožňujúcimi mu pohodlnú jazdu aj nerovnosťami. Vyššia váha na taký malý kočík - 13,5 kg nie je zanedbateľná a budeš to ozaj cítiť pri nakladaní do auta a pod. Ďalej dlhý rozmer o zložení; a teda tú striešku. Ak tieto veci zvážiš a všetky sa ti zdajú zvládnuteľné a ok, za mňa - fakt podarený model a páči sa mi.

Inglesina Aptica XT

Britax Smile III je ľahší o pol kila. Po zložení rovnako zaberá dosť miesta, ale košík a celkové prevedenie (aj kolies) má také väčšie a zdá sa odolnejší. Vanička je menšia a menej komfortná, ale nadstavby sú vyššie umiestnené, čo by ocenil vyšší človek. Oba sú to ozaj dobré modely a naozaj výkonnostne porovnateľné. Celkovo by som to zhrnula tak, že ak ti ide o priestrannosť nadstávb plus sa ti, aspoň z toho, ako čítam, viac pozdáva Inglesina, ja by som asi skôr odporučila tú.

Fakt zváž jej negatíva a ak si s nimi ok, je to jednoznačne super voľba. Smile je super, ale lepší nie je - jedine, naozaj, ako spomínaš, má omnoho lepšiu autosedačku. Ale to by som vyriešila adaptérmi k Inglesine - sú dostupné - a zakúpenie inej ako Inglesina autosedačky, asi najskôr Maxi-Cosi. Inak sú na tom kočíky podobne a riadila by som sa srdcom.

Britax Smile III

A čo sa ceny týka, fúha ozaj je to dosť, odporúčam, ak budeš kupovať všetko v jednom shope, požiadať o zľavu.

Inak mi v tejto cenovej kategórii, čo sa výkonu a kvality týka, ešte napadla Emmaljunga, čo sú podľa mňa top kočíky, tak asi ti už iba dávam iba červa do hlavy… 🙂 Každopádne, držím palce, pekný výber.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli