Kombinovaný kočík Zopa Evoque - aký je?

Zodpovedané
Kočíky Zopa
19. dec 2019

Ahoj.

Uvazujem o kupe tohto kociara. Plusy-minusy?

Dakujem.

Ahoj!

Zopa Evoque je pekný, no aj lacný a fajn vyzerajúci kombinovaný kočík. Na rovnakom ráme striedaš hlbokú vaničku a korýtkový typ sedacej časti, čo môže byť výhoda kvôli neskoršiemu skladovaniu, ale aj nevýhoda ak ti vad korýtko či skôr menší sedák. Výrobca ani neuvádza váhu, čo je zvláštne a škoda, lebo to zvažovanie sťažuje - každopádne nerátam s tým, že by to bol ľahký kočík.

Ďalej by som spomenula, že pripomína starší, korýtkový model Cybex Priam-u s Light 2in1 Seat, a z lacnejších tiež Shom Roberto Verino (Elegance) (ktorý by som, pravdupovediac, tu preferovala), prípadne Mee-go Kangaroo (ktorý je drahší, ale príde mi aj kvalitnejší). Čo tým chcem povedať - nie je to veľmi originálny model, ale skôr taká nejaká kópia iných, najmä toho Priamu. Čo samo o sebe nie je taký problém, len teda, aj na základe ceny a materiálov, je to skôr taký jednoduchší model pre nenáročných rodičov, ktorý by však chceli nejaký ten štýl.

Plusom by teda bol určite moderný dizajn, bäčšie zadné kolesá a košík, priestranná vaničková časť, detaily a nánožník v cene… Mínusmi sú však za mňa váha (7,8 kg udávaný podvozok bude bez kolies, plus nadstavby, bude to hneď pomerne dosť), skladnosť nie je ani náhodou najkompaktnejšia (plus sedák sa skladá osobitne), nižšia kvalita odpovedajúca cene, tvdá jazda a prakticky žiadne odpruženie… čiže len mestské využitie.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam, či Instagrame.