Ktorá trojkombinácia do 600 eur je najlepšia?

Zodpovedané
1. apr 2022

Ahoj,

robím si prieskum na trojkombináciu. Termín mám posledný augustový deň. Hľadám niečo do 600 eur už komplet.

Chcela by som niečo ľahšie, kratšie a skladné. Kočík sa bude zmestiť do starého malého výťahu (cca do 100 cm), alebo ho budem musieť niesť. Brázdiť budeme prevažne mestské cesty, avšak určite sa cez víkend vyberieme aj na prechádzku do parku a na horší terén.
Výška rodičov je 174 cm.

Doležitá bude asi aj hlboká vanička na zimu.

Čo sa týka dizajnu, tak sa mi páčia rovné - nie oblé vaničky.

Vybraté mám:

Ktorá trojkombinácia je najlepšia?

Ďakujem

Ahoj,

chcela by si niečo ľahšie a skladnejšie a pritom máš vybrané kočíky, ktoré sú naopak dosť ťažké a robustné! 🙂

Hlavne športiaky z týchto poľských modelov sú ťažšie, neskladné a väčšinou aj s malou nosnosťou (15 kg), tak je na zváženie, či by Ti aj on vyhovoval a časom si nekupovala ľahšie, rovnako ako veľa ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie, je tak potrebné sa pri výbere kočíka sústrediť aj naň.

Ak si pre kúpu rozhodnutá, zostala by som pri dvojkombinácii. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu a nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne. Práve k týmto kočíkom sa predávajú adaptéry na vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

Čo sa týka Tvojho výberu, tak to sú viac-menej podobné modely. Mamičky najčastejšie kupujú práve Roan Bass Next a sú s ním spokojné.

Ja by som najviac odporučila Bebetto Flavio 2020, práve kvôli jeho nižšej hmotnosti, pretože každé kg navyše je poznať.

Ak Ťa to láka k Muuvo, tak by som išla skôr do modelu Muuvo Slick. Oproti Muuvo Quick 3.0 má dlhšiu chrbtovú opierku a dá sa predĺžiť opierka nôh.

K tým ľahším a skladnejším kočíkom patrí napríklad Espiro Only. Má najnižšiu hmotnosť (11 kg) a zároveň je veľmi skladný. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že má nižšie umiestnené nadstavby (ale po novom sú ku kočíku dodávané zvyšovacie adaptéry na hlbokú korbu). Hlboká vanička patrí k tým priestrannejším a športový sedák zložíš spolu s konštrukciou v oboch smeroch. Kolesá má menšie, ale za to nafukovacie, takže zvládnu aj ľahší terén. Ďalej má dostatočne veľkú nosnosť (22 kg), čo je aj plus.

Zvýšenú nosnosť má aj obľúbený Baby Design Husky XL, tak pozri. Možno Ťa zaujme.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia