Ktorú dvojkombináciu kočíka odporúčaš pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
6. aug 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kúpy kočíka. Uvažujeme nad dvojkombináciou, keďže sedačku do auta by sme kúpili samostatne. Sme vysokí - ja meriam 176 cm, muž 194 cm.

Mám favoritov, ktorí sa mi páčia:

  • Alondra Trio After 59
  • Lonex Emition XT
  • Junama Individual 2021
  • Baby Active Musse Ultra 2021

Ktorý z nich odporúčaš, čo sa týka kvality, funkčnosti a ceny?

Prípadne iný typ, ale aby bol dizajnovo podobný týmto. Bývame v meste, ale kočík by sme chceli využívať aj na dedine.

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne moc značku BabyActive Musse nemusím, kočíky sú síce pekné dizajnové, podobné Cybex Priam od ktorého sa inšpirovali. No kvalitou po akom takom čase používania ďaleko zaostávajú. A obstarávacia cena je v pomere cena/kvalita vysoká.

BabyActive Musse

Popravde s kočíkom Junama Individual nemám osobné skúsenosti a keďže je to novinka tohto roka nenašla som ani žiadne dostupné recenzie. Po preštudovaní vlastností môžem hodnotiť pozitívne. No jedna vec ma dosť zaráža a to, že hoci ho majú mamičky veľmi krátko kúpené v dosť vysokej nákupnej cene, tak ho dosť rýchlo po málo používaní predávajú a za dosť nízku cenu. Z mojej osobnej skúsenosti viem, že to nebude len tak. A niečo je za tým skryté.

Junama Diamond Individual

Niečo podobné ako Junama sú aj kočíky Lonex Emotion XT a Momon After 59 Alonda. Takže ja osobne by som kočík ktorý mamičky predávajú po 6 mesiacoch používania podotýkam, bez úplného použitia športovej časti nekúpila.

Lonex Emotion XT

Momon After 59 ALondra

Keď zvážim cenové rozpätie kočíkov, ktoré si pozerala odporúčam ti Cybex Priam bazárový. Myslím, že jeho kvality ani nemusím rozpisovať. Alebo podobný no dizajnovo trošku odlišnejší, no jeho kvalita hovorí sama za seba a tým je Britax Go Next2. Radšej kvalitný bazárový kočík ako nekvalitnú novinku, ktorej sa mamičky po 6 mesiacoch zbavujú.

Cybex Priam 3

Britax Go Next2

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally