Ktorý bazárový kočík zvládne dovolenky v Tatrách a je vhodný aj do lietadla?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

hľadám bazárový model kočíka na dovolenky. Mal by zvládnuť ľahký terén v Tatrách. Ak by sa dalo, aby bol vhodný aj do lietadla. Suma do 200 eur, aby vydržal do troch rokov, nosnosť 20 kg, sklápateľný do ľahu.

Mám Maxi-Cosi Nova 4, ale je veľmi ťažký.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

kvalitné cestovné kočíky s nosnoťou do 20 kg, s rozmermi príručnej batožiny, sklápateľné do ľahu a so strieškou dobrých rozmerov sa bohužiaľ v bazáre vyskytujú veľmi málo. Pretože väčšinou majú takéto kočíky nosnosť 15 kg a sú priestorovo menšie.

Jedným z modelov, ktorý ma napadol ako prvý pretože spĺňa všetky tvoje kritéria je Easywalker Jackey. Tento model je vhodný ako na cestovanie, tak na použitie v ľahšom teréne a vydrží až do konca kočíkovacie obdobia.

Easywalker Jackey

Easywalker Jackey je ľahký ultrakompaktný športový kočík vychádzajúci pre rok 2021. Ohromí v prvom rade ultrajednoduchým skladaním, stačí aktivovať rukou/tlačidlom - a kočík sa už poskladá sám. Poskladá sa do kompaktného rozmeru, ktorý spĺňa požiadavky vhodnosti rozmeru príručnej batožiny do lietadla.

Jeho dostatočne mäkko odpružená konštrukcia a stredne veľké kolesá z tvrdenej gumy, ho predurčujú k pohodlnej jazde nielen v meste, ale aj na výletoch z rodinou. Polohovateľné sedadlo sa dá dať až do úplného ľahu, a navyše ho možno sklopiť a zdvihnúť napriek použitému pásovému systému jednoručne. V zadnej časti chrbtovej opierky je zabudované odvetrávacia sieťka, ktorá zabezpečí v reguláciu teploty dieťaťa v teplých letných dňoch. Strieška je netypicky veľkých XL rozmerov, so zabudovaným náhľadovým okienkom po jej rozopnutí.

Jackey spĺňa vhodnosť použitia od narodenia do 22 kilogramov. Tú dosahuje nielen úplným ľahom ale aj kompatibilitou s vložným hniezdom, či pripojiteľnosťou autosedačky pomocou adaptérov. K tomu, podobne ako model Miley, disponuje predpripravenými úchytmi, vďaka ktorým na rukoväť či detské madlo možno pripojiť aj držiak na nápoje, držiak na telefón, prípadne LED svetlo pre lepšiu viditeľnosť.

Druhým podobným modelom je Baby Jogger City Tour 2. Najdôležitejšími funkciami sú polohovanie chrbtovej opierky až do ľahu, hlbšie sedadlo, možnosť prispôsobenia nožnej opierky, jednoručný systém skladania. Zložený stále vojde do rozmerov nutných pre príručnú batožinu do lietadla. Pre pohodlie pri cestovaní je dodávaný aj s taškou na prenos.

Baby Jogger City Tour 2

Baby Jogger City Tour 2 vyšiel vo februári 2019. Je pokračovaním modelu City Tour s niekoľkými vylepšeniami. Najdôležitejšími sú polohovanie chrbtovej opierky až do ľahu, hlbšie sedadlo, možnosť prispôsobenia nožnej opierky a tiež kompatibilita s vaničkou a autosedačkou, vďaka čomu je City Tour 2 plne využiteľný už od narodenia. Vylepšeným je aj jednoručný systém skladania, pričom zložený stále vojde do rozmerov nutných pre príručnú batožinu do lietadla. Pre pohodlie pri cestovaní je dodávaný aj s taškou na prenos.

Bazárovým modelom je Coto Baby Riva. Je to ľahký športový kočík s vyššou nosnosťou 18 kg a veľmi kompaktným skladaním približujúcim sa rozmerom príručnej batožiny predurčujúcim ho okrem mestských prechádzok aj na cestovanie či dovolenky. Kolieska sú menšie, pre hladšiu jazdu mestskou džungľou sú však mäkko odpružené. Sedadlo je dobre polstrované, dostatočne široké a polohovateľné až do ľahu. Namiesto klasického tyčového madla má Riva madlo v tvare T, ktoré môžeš jednoducho odklopiť alebo celkom odňať. Výhodou je aj predĺžiteľná strieška so šiltom a odvetrávaním ako v náhľadovom okienku, tak v odzipsovateľnej zadnej časti. Tu na MK ho zakúpiš od 65 eur.

Coto Baby Riva

Coto Baby Riva je ľahký športový kočík s vyššou nosnosťou a veľmi kompaktným skladaním približujúcim sa rozmerom príručnej batožiny, predurčujúcim ho okrem mestských prechádzok aj na cestovanie či dovolenky. Kolieska sú menšie, pre hladšiu jazdu mestskou džungľou sú však mäkko odpružené. Sedadlo je dobre polstrované, dostatočne široké a polohovateľné až do ľahu, vďaka čomu v doplnkovej úlohe poslúži aj pre menšie, ešte nesediace detičky. Namiesto klasického tyčového madla má Riva madlo v tvare T, ktoré môžeš jednoducho odklopiť,alebo celkom odňať. Výhodou je aj predĺžiteľná strieška so šiltom a odvetrávaním ako v náhľadovom okienku, tak v odzipsovateľnej zadnej časti.

Ďalším je Elodie Details Mondo. Je to luxusne vyzerajúci, moderný a štýlový športový kočík “cestovných rozmerov”. Teda ultimátne vhodný na cestovanie (aj lietadlom ako príručná batožina), prípadne nenáročné mestské použitie. Výhodou je aj vysoká nosnosť sedadla - až 22 kg a jeho plná polohovateľnosť až do ľahu. A prekvapí aj veľká strieška XXL rozmerov - predĺžiteľná rozzipsovaním i šiltom. Okrem prémiových materiálov a finišov typických pre značku (v tomto prípade sú textílie dokonca 100% recyklované) je príťažlivou aj možnosť zladiť kočík s ladiacimi doplnkami. Dokúpiť ich, vrátane detského madla, treba osobitne. Tu na Mk ho zakúpiš od 270 eur.

Elodie Details Mondo

Elodie Details Mondo je novinkou plánovanou na apríl 2020. Je to luxusne vyzerajúci, moderný a štýlový športový kočík “cestovných rozmerov”, teda ultimátne vhodný na cestovanie (aj lietadlom ako príručná batožina), prípadne nenáročné mestské použitie. Výhodou je jeho plná polohovateľnosť až do ľahu. A prekvapí aj paparazzi strieška XXL rozmerov - predĺžiteľná rozzipsovaním i šiltom. Okrem prémiových materiálov a finišov typických pre značku (v tomto prípade s textílie dokonca 100% recyklované) je príťažlivou aj možnosť zladiť kočík s ladiacimi doplnkami - dokúpiť ich, vrátane detského madla, treba osobitne.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally