Ktorý cestovný kočík má XXL striešku, dlhú spaciu plochu a uvezie dieťa až do 22 kg?

Zodpovedané
12. okt 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom športového - cestovného kočíka. Hľadám už nejaký čas a trošku sa strácam vo výbere toho naj.

Mal by spĺňať tieto moje požiadavky:

  • malý,
  • skladný,
  • nízka hmotnosť,
  • do 22 kg dieťaťa,
  • dlhá spacia - ložná plocha,
  • XXL strieška,
  • keďže to nebude hlavný športový kočík cena, tak čo najnižšia cena 150 - 200 eur

Pozerala som značky Espiro, Hybrid Ezyfold, Kinderkraft.

Aký je Tvoj názor na tieto značky?

Vieš poradiť aj nejaký iný konkrétny kočík?

Ďakujem

Ahoj,

najdlhšiu ložnú plochu a XXL striešku má cestovný kočík Espiro Nox. Má ľahkú 8,3 kg vážiacu hliníkovú konštrukciu a po zložení má rozmer príručnej batožiny do lietadla (potrebné overiť priamo u leteckej spoločnosti). Penové kolesá a pružinové odpruženie všetkých štyroch kolies ho predurčujú na prevažne mestský terén. Neotočné sedadlo unesie až 22 kg dieťa. Polohovateľná nožná a chrbtová opierka sa nedajú dať do úplného ľahu, a preto je vhodný pre deti od 6 mesiacov.

Alebo si pozri model Gesslein Smiloo Cuby. Je to ultraľahký kočík s kompaktným skladaním a bez problémov sa zmestí do prepážky pre príručnú batožinu v lietadle a aj do väčšej tašky. Sedadlo je naviac polstrované priedušnou látkou vhodnou aj do teplých dní. Jeho súčasťou je tiež vymedzovací vankúš pod hlavičku. Striešku môžeš pre ešte lepšie odvetrávanie v zadnej časti rozopnúť.

Prípadne Avova City Ranger, ktorý však nemá úplný ľah ale poloľah. Má však XL striešku a kolieska dostatočne odolné a odpružené.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally