Ktorý čierny športový kočík zvládne terén?

Zodpovedané
8. nov 2022

Ahoj,

máme 6-mesačné dieťa, ktoré je ešte vo vaničke. Náš kočík je neodpružený s gumenými kolesami a nezvláda terén. Z uvedeného dôvodu hľadám kočík, ktorý s tým nebude mať najmenší problém.

Požiadavky:

  • zvládne les, štrk, výmoly, hrboly, trávu, pole,
  • odpružený,
  • xxl strieška,
  • úplný ľah,
  • priestranné sedadlo a operadlo, aby vydržal aj pre väčšie dieťa,
  • ľahko ovládateľný a skladný,
  • polohovateľná rúčka,
  • maximálne do 400 eur,
  • polohovanie nožičiek,
  • čierna farba (poprípade strieška iná),
  • sieťka na strieške prekrytá,
  • polohovanie ležadlá s tým, že strieška zostane v rovnakej polohe, čiže cloní aj v ľahu.

Nájde sa taký, ktorý splní všetky moje požiadavky?

Páči sa mi Valco Baby Snap Ultra Trend, lebo sa dá dať aj do protismeru. Problém je, že u nás nie je v čiernej farbe a nemá odpružené kolesá a ani nafukovacie, alebo Valco Baby Snap 4 Trend Sport, ale u nás nie je v čiernej farbe a nie je odpružený.

Potom sa mi páči Petite&Mars Royal. Ten je odpružený, ale má len gumené kolesá.

Stačia také kolesá na terén?

Pekný je aj Britax B-Motion, ale ten sa už nevyrába. Ideálne by bolo, keby má gélové kolesá a spĺňa všetky ostatné parametre.

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Valco nie sú vôbec odpružené, preto Ti ich neodporúčam.

Petite&Mars Royal má kolesá z tvdenej gumy, to mu však nezaručuje hladký prejazd nerovným terénom. Je to kočík do mesta. Ak chceš neotočný kočík, ktorý prejde aj dedinu, tak si skôr pozri bratský model Petite&Mars Street+ Air. Určite si však prečítaj jeho hodnotenia, pretože mamičkám po čase nevyhovuje jeho skladanie.

Určite si pozri kočík Zopa Move Cross, ktorý má väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením. Tento model by Ti mohol vyhovovať.

Model Muuvo Slick má vyššie položené športové sedadlo. Detské madlo má položené blízko a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná. Nosnosť športového sedadla je 22 kg. Ak Ti po čase nebude prekážať 12,5 kg váha, tak vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Moderný look, obľúbenosť a cenovú dostupnosť ponúka aj kočík Cavoe Axo Comfort. Jeho novší bratský model, ktorý prišiel na trh nedávno Cavoe Axo Style má navyše teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť. Má dlhšiu, 50 cm chrbtovú opierku, ktorá je dostačujúca aj pre väčšie dieťa.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally