Ktorý dizajnový kočík zvládne mierny terén a konkuruje kočíku Cybex Priam?

Zodpovedané
4. aug 2022

Ahoj,

síce druhé bábätko čakáme až na prelome februára/marca, ale po kočíkoch som začala pokukovať už teraz.

Absolútnym favoritom bol pre mňa Cybex Priam 4, ale kvôli častým reklamáciam a recenziám, že sa nehodí ani do ľahkého terénu sa zmierujem s tým, že musím vybrať iný kočík.

Do oka mi padol ešte Easywalker Jimmey. Je to novinka, takže neviem ako si poradí s terénom a okrem jedného článku som nenašla žiadne recenzie. Ku kočíku budem potrebovať aj stupienok pre mladšiu dcéru. Konkrétne pre Jimmey som stupienok zatiaľ nenašla.

Požiadavky na kočík:

  • moderný dizajn,
  • zvládne občas aj mierny terén (polňačka, nespevnená cesta),
  • ľahko ovládateľný (najlepšie jednou rukou),
  • čím ľahšie, tým lepšie,
  • otočný po aj proti smeru,
  • nastaviteľná opierka nôh i chrbta (do úplného ľahu),
  • skladný,
  • skladanie dohromady aj so športovou časťou,
  • priestranná hlboká vanička s vetracími otvormi,
  • bezúdržbové kolesá (po prvom kočíku s nafukovačkami, nafukovacie kolesá už nikdy viac),
  • NIE trojkolka,
  • NIE korýtkové sedenie.

Existuje nejaký kočík, ktorý by spĺňal všetko, alebo budem musieť urobiť ústupky?

Cena nie je rozhodujúca. Chcela by som jeden kočík, ktorý mi vydrží po celú dobu kočíkového obdobia.

Chystajú sa v kočíkoch nejaké „novinky“, na ktoré by sa oplatilo počkať?

Poradila by si Cybex Priam s terénom, keď by som k nemu zaobstarala prednú os s väčšími kolesami?

Bývame v meste, ale za domom máme lesopark, kde je nerovný asfalt (sem tam nespevnená cesta aj nejaká diera), takže mám strach, že by som tam Priam rozhrkala alebo zničila.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

každopádne je veľmi málo porovnateľných a ešte aj nekorýtkových kočíkov, ktoré sú dizajnom podobné Cybex Priam 4 a ktoré by ti podľa mňa vyhoveli tak ako on. Máš ho v očku a zamilovala si sa do neho. Takže každý model s ním budeš porovnávať a na každom jednom nájdeš chybu.

A to môže výjsť akákoľvek novinka, ani tá v tebe neprebije túžbu po Priame.

Nedávno som odpovedala na podobnú otázku, nechcem sa znova opakovať. Určite v nej nájdeš kočík, ktorý by Ti vyhovoval.

Najnovším modelom je korýtkový Joolz Geo3 Mono. Podobným ale určeným skôr pre nižších rodičov je zase nekorýtkový Joolz Hub+. Obidva sú krásne, dizajnovo čisté a zaujímavé. Každá však máme iný vkus.

Skús si pozrieť aj dizajnovo nevšedný model Seed Papilio. Patrí k TOP luxusným dizajnovým kočíkom. Jeho kolesá a odpruženie zvládnu Tvoj terén. S týmto kočíkom zaujmeš, aj keď nechceš.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally