Ktorý golfový kočík je vhodný na každodenné použtie?

Zodpovedané
29. mar 2022

Ahoj,

hľadám golfový kočík na každodenné použitie pre 10 mesačného syna.

Požiadavky:

  • pohodlný pre väčšie bábätko,
  • úplný ľah,
  • opierka nôh - najlepšie polohovateľná,
  • aby zvládol i dlaždice v meste,
  • slnečná strieška,
  • ľahký,
  • kompaktný,
  • ľahké skladanie,
  • vhodný i do lietadla,
  • možnosť pripojenia držiaku na pitie.

Teraz mám Bugaboo Fox 2, ale rada by som už mala golfky, s ktorými budeme jazdiť od jari do jesene. Na zimu a do terénu by sme využívali športový kočík, ktorý plánujeme kúpiť.

Pôvodne som sa rozhodovala mezi Bugaboo Bee 6, Cybex Mios a Cybex Melio.

V jednom obchode mi radili Inglesina Maior a následne nejaký Easywalker. Vraj s Miosom a Meliom neprejdem nič.

Bugaboo Bee 6 tam nemali.

Ktoré golfky spĺňajú moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

najviac by som odporučila Easywalker Jackey, ktorý je ľahký (7,5 kg), veľmi skladný a patrí k tým priestrannejším kočíkom vo svojej triede. Odpruženie má na svoj typ mäkké, takže aj celková jazda je ľahká a príjemná. Pokiaľ budeš kočík často skladať, tak iste oceníš aj jeho vychytávku, kedy sa aktivovaním doskladá sám. Momentálne patrí k tým najlepším kočíkom typu golfiek, čo trh ponúka. Sama mám Bugaboo Bee a premýšľam, že namiesto neho zaobstarám práve Jackey 🙂.

Bugaboo Bee 6 je dobrou voľbou, pokiaľ Ti nevadí kratšia opierka nôh - pri spánku má tak dieťa nohy mimo nej. Vďaka inovovaným väčším kolesám má dobré jazdné vlastnosti a oceníš pri ňom dlhú striešku. Oproti Jackey je teda už ťažší (9,4 kg) a menej skladný, takže záleží ako veľmi uprednostňuješ ľahkosť a kompaktnosť.

Hoci má Cybex Mios 3 malé kolieska, tak klame telom, pretože odpruženie má slušné na rozdiel od Cybex Melio. V lete oceníš jeho sieťovanú sedačku, pre dostatočné odvetrávanie a poteší aj polohovaciu opierku nôh. Hmotnosť má teda tiež trochu vyššiu (8,7 kg). Melio sa líši aj nižšou nosnosťou (len 15 kg) a menšou stabilitou, preto ho odporúčam skôr ako doplnok k hlavnému kočíku, na nejaké rýchlo presuny. Takže z týchto dvoch odporúčam určite Cybex Mios 3.

Pokiaľ netrváš na rozmeroch príručnej batožiny, tak by Inglesina Maior tiež spĺňala Tvoje požiadavky. Ponúka dobré rozmery aj pre väčšie dieťa, ľahkú hmotnosť (7,9 kg) a má veľké kolesá, vďaka ktorým si poradia hravo aj s nerovným terénom.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia