Ktorý hlboký kočík je ľahký a odpružený?

Zodpovedané
12. okt 2023

Ahoj,

chcem kočík s vaničkou, ktorý by bol hlavne váhovo ľahký a odpružený.

Ďalšie požiadavky:

  • musí mať dobrú rotáciu kolies,
  • vhodný do mesta a aj do terénu,
  • chodíme aj do lesa, tak musí mať celoročné využitie,
  • aby sa z neho dal spraviť športový kočík zozadu aj spredu,
  • nie rozmerovo príliš veľký,
  • prijateľná cena,
  • môže byť aj starší model,
  • vhodný k výške cca 170 cm.

Je lepšia dvojkombinácia alebo trojkombinácia?

Ďakujem

Ahoj,

na veľmi podobnú otázku som nedávno odpovedala. Pripínam ju sem, aby som sa neopakovala:

Zváž prosím Tvoje požiadavky na kočík, pretože niektoré sa navzájom vylučujú. Ako napríklad otočnosť a lesný terén. Tiež je lepšie viac opísať, čo danou požiadavkou myslíš ako napríklad – "musí mať dobrú rotáciu kolies". Nechápem, čo pre Teba znamená dobrá rotácia kolies. Chceš predné otočné kolesá s možnosťou uzamknutia, či myslíš veľké kolesá?

Chcem povedať, že niekedy je menej viac. Ak budeš chcieť všetko, tak Ti z toho vznikne niečo podobné priloženému obrázku. Síce sranda na zasmiatie, ale v skutočnosti nereálne.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally