Ktorý hlboký kočík je spratný a ľahký?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

apríli mám termín, narodí sa nám druhá dcérka. Prvá bola októbrová a ja som si vybrala bazarovy GB Hardy. Nebola som s ním spokojná. Bol neohrabaný, ťažký, neskladný, zle sa ovládal. Myslela som, že potrebujem niečo také na zimu do snehu, ale v ten rok sneh ani nebol. Dcérka si potom obľúbila nosič a ja tiež. Kočík sa nám väčšinou ani nechcelo vyťahovať z kufra auta.

Neskôr sme si kúpili nový Valco Snap 4 Trail Sport. S tým sme spokojní a plánujeme ho využívať aj pri druhom bábätku, ale chýba nám hlboký kočík. Keďže bábo bude letné, chcela by som nejaký ľahký, spratný, ľahko ovládateľný. Netreba nič do extra terénu, skôr do mesta. Ideálne kočíkm ktorý pri nakladaní do auta netreba najskôr rozdeliť na dve časti. Určite budeme dosť využívať aj nosič. Tak by šlo skôr o takú pojazdnú, prenosnú postieľku, kde by si bábo mohlo pospinkať napríklad na oslave, alebo v reštaurácii, pri bazéne, aby som ho nemusela mať celý čas na sebe v nosiči.

Najlepšie by bolo, keby to bol vyslovene samostatný hlboký kočík (nechce sa mi skladovať zbytočnosti). Ak nič také neexistuje, budem rada aj za tip na dvojkombinaciu. Cena ideálne do tých 500 - 600 eur. Ale môže byť aj nejaký drahší tip, ak bude stáť za to.

Ktorý kočík odporúčas?

Ďakujem

Ahoj,

ak si spokojná s modelom, ktorý momentálne vlastníš Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, tak nevidím dôvod ho meniť. Predsa k danému kočíku je možné dokúpiť hlboku vaničku. Jej cena sa pohybuje okolo 265 eur.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Ja osobne by som do kúpy nového kočíka nehrnula. Samostatné hlboké kočíky sú väčšinou nespratné a veľké do kufra. Prípadne by som ti odporúčala iba typ sedadla 2v1 a to už máš tiež odskúšané pri tvojom prvom kočíku GB Hardy. Takéto typy kočíkov sú tiež poväčšine nespratné, alebo majú veľmi malé vaničky, ktoré dostatočne nevyužiješ. Pretože pri letných a jesenných deťoch potrebuješ priestrannejšiu vaničku. Pretože tvoja druhá dcérka bude mať v októbri cca 6 mesiacov. Vtedy ešte vaničku predpokladám využívať budeš a to už aj s fusakom vo vnútri.

GB Hardy

Ešte ma napadlo, že ak chceš teda skladný kočík, tak by som išla do bazárového modelu Concord Neo s vaničkou Scout. Tá sa dá zložiť do rozmeru kabelky a kombinácia s ňou vytvorí Mobility Set.

Concord Neo

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally