Ktorý kočík je lepší - Camarelo alebo Riko?

Zodpovedané
9. okt 2018

Ahoj,

každá z týchto značiek má viacero modelov, takže sa to nedá určiť úplne jednoznačne. Ak by som však mala predsa len poradiť všeobecne, skôr poradím Camarelo. Športiaky z trojkombinácií značky Riko sú totiž vo väčšine prípadov veľmi maličké - teda priestor v nich je pre väčšie dieťa nedostačujúci. Budeš tak nútená okolo roka, maximálne roka a pol zvažovať iný kočík. Športové časti značky Camarelo sú na tom v tomto ohľade o niečo lepšie.

Z kočíkov značky Camarelo by som vyzdvihla napríklad Canillo, Sudari či Pireus.

Camarelo Canillo

Camarelo Canillo je jedným z vyšších modelov značky. Je to elegantný kombinovaný kočík s prvkami talianskeho dizajnu a koženkovými časťami poťahov nadstávb. Robustná konštrukcia je v zadnej časti dvojnásobne odpružená. Spolu s veľkými nafukovacími kolesami zvládne aj náročnejší terén.

Veľmi priestranná hlboká vanička je v spodnej časti karbónovo vzorovaná. Kokosový matrac v nej môžeš pre staršie bábätko napolohovať. Plne polohovateľná je aj športová časť s obrovskou strieškou preklopiteľnou cez celé sedadlo. Ku kočíku patrí aj kompletná základná výbava: tvarovaná podložka, nánožník, prebaľovacia taška, pláštenka a moskytiéra. Voliteľnou autosedačkou vytvoríš z Canillo trojkombináciu s cestovným systémom.


Camarelo Sudari

Camarelo Sudari je kombinovaný kočík na robustnej, v zadnej časti dvojnásobne odpruženej konštrukcii s nízkoprofilovými nafukovacími kolesami. Konštrukcia je špecifická efektným farebným detailom zladeným s výpletom kolies a koženkovou rúčkou a maldom. Sudari ihneď spoznáš aj podľa mohutnej striešky s výrazným šiltom u hlbokej vaničky aj športovej časti. Priestrannú vaničku i do ľahu polohovateľnú športovú časť možno nasadiť na konštrukciu v oboch smeroch. Doplniť sa dajú voliteľnou autosedačkou s adaptérmi.


Camarelo Pireus

Camarelo Pireus je kombinovaný kočík na robustnej konštrukcii s dvojnásobným zadným odpružením. Spolu s nízkoprofilovými nafukovacími kolesami zvládne aj zhoršený terén. Pireus je špecifický do strieborna ladenou spodnou časťou vaničky s drevitým vzorom a kontrastnými koženkovými šiltmi na strieškach u hlbokej i športovej nadstavby. Priestrannú hlbokú vaničku môžeš pre staršie bábätko napolohovať. Plne polohovateľné je aj športové sedadlo. Jeho súčasťou je podložka i v strede rozzipsovateľný nánožník. Obe nadstavby sa dajú na konštrukciu nasadiť v oboch smeroch. Dokúpiteľnou autosedačkou s adaptérmi možno z kočíka vytvoriť trojkombináciu s cestovným systémom.

Keby si sa predsa len rozhodovala pre Riko, pozri novšie modely ako Fox, Sigma či Piano - sú na tom o niečo lepšie.

Riko Fox

Riko Fox je bratským, konštrukčne takmer totožným bratom modelu Piano, na rozdiel od ktorého je vybavený terénnejšími kolesami s nafukovacími pneumatikami. Tento moderný kombinovaný kočík vyniká trendovým “jeansovým” dizajnom nadstávb v kombinácii s kontrastnými koženkovými akcentmi. Konštrukcia kočíka je plne, v zadnej časti dvojnásobne odpružená, uľahčuje tak jazdu v každom teréne.

V kombinácii sa nachádza priestranná hlboká vanička s polohovaním, do ľahu polohovateľné sedadlo a výbava: pláštenka, moskytiéra, nánožníky, vložka do sedadla a prebaľovacia taška. Voliteľne môžeš dvojkombinačný set doplniť zladenou autosedačkou vlastnej značky či niektorou zo známejších značiek s príslušným adaptérom - všetky nadstavby tiež dokážeš na konštrukciu nasadiť v oboch smeroch jazdy.


Riko Sigma

Riko Sigma je novinkou pre rok 2018. Je to robustná, no štýlová kombinácia výrazná pre originálne vypracovanie nízkoprofilových nafukovacích kolies i nadstavby potiahnuté koženkovými, výrazne farebnými poťahmi. Konštrukcia kočíka je pre čo najhladšiu jazdu mäkko, v zadnej časti dvojnásobne odpružená, v oboch miestach tiež môžeš pruženie zablokovať. Nadstavby na ňu vďaka jednoduchému klik systému dokážeš nasadiť v oboch smeroch.

Priestrannú hlbokú vaničku možno pre staršie bábätko či dieťatko s refluxom polohovať, jej výhodou je aj mohutná strieška predĺžiteľná extra panelom. Športové sedadlo sa dá polohovať v chrbtovej i nožičkovej časti až do ľahu. Jeho súčasťou je podložka, ktorá sa dá jednoducho odňať a oprať. Okrem toho patrí ku kočíku kompletná základná výbava - pláštenka, moskytiéra integrovateľná do striešky, prebaľovacia taška či držiak na pohár. Voliteľne si môžeš dokúpiť zladenú autosedačku s adaptérmi, alebo adaptéry na autosedačky známejších značiek. Bratským modelom Riko Sigma v odlišnom farebnom prevedení je Expander Xenon.


Riko Piano

Riko Piano je moderný kombinovaný kočík v trendovom jeansovom dizajne. Efektnými sú aj hnedé koženkové prvky a k nim zladený výrazný výplet kolies. Konštrukcia kočíka je plne, v zadnej časti dvojnásobne odpružená a vybavená bezúdržbovými polyuretánovými kolesami, takže zvládne ako mesto, tak aj mierny terén mimo neho.

V sete nájdeš priestrannú hlbokú vaničku s polohovaním, do ľahu polohovateľné sedadlo a výbavu: pláštenku, moskytiéru, nánožníky, vložku do sedadla a prebaľovaciu tašku vo forme ruksaku. Voliteľne môžeš dvojkombináciu doplniť zladenou autosedačkou vlastnej značky či niektorou zo známejších značiek s príslušným adaptérom - všetky nadstavby tiež dokážeš nasadiť v oboch smeroch jazdy.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli