Ktorý kočík je najvhodnejší na nerovný terén?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť pri výbere kočíka. Maličké sa nám má narodiť koncom októbra. Bývame na dedine, ale veľa cestujeme do mesta. Pri prvom synovi som využívala Mamas&Papas Ocarro, s ktorým som bola spokojná. Nevadila mi tá váha, ale ťažší kočík by som už určite nechcela.

Rozhodujem sa medzi kočíkmi: Kinderkraft Nea, Cavoe Axo Shine, Zopa Move Cross 2 a Nuna Mixx Next.

Potrebujem kočík, ktorý má lepšie odpruženie. K nášmu domu je zatiaľ zlý prístup - po tráve alebo po kamienkach. Chcem, aby to nebolo nekomfortné pre bábätko. Obidvaja máme cca 168 - 170 cm.

Máme vajíčko Cybex Aton S2 i-size a potrebujem ho používať na konštrukciu kočíka.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Cavoe Axo Shine je kočík vhodný skôr do mesta, alebo na rovnejší terén dediny. Každodenný prejazd po tráve alebo po kamienkoch by v krátkom čase poškodil jeho kolesá a tvrdšie mechanické odpruženie. To by mohlo viesť k Tvojej nespokojnosti a následnej reklamácií. Takže Ti ho neodporúčam kúpiť.

Zopa Move Cross 2 je tohtoročnou cenovo dostupnou novinkou. Kočík je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha, nenafukovacie kolesá plnené penou spoločne s dvojitým odpružením zaručujú dobré jazdné vlastnosti a umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie je možné napolohovať do takmer rovného ľahu. Navyše sa pýši aj funkciou výškovo nastaviteľnej striešky a predĺžitelnej opierky nôh – vďaka tomu bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia. Adaptéry nie sú súčaťou základnej výbavy kočíka, je potrebné si ich dokúpiť zvlášť.

Pomocou adaptérov Zopa môžeš veľmi ľahko umiestniť na konštrukciu (podvozok) kočíka Zopa Move Cross autosedačky iných známych značiek: Cybex – Cybex Aton S2 i-size, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe , Kiddy, Recaro, Besafe, ale predovšetkým tiež vlastné autosedačky – Zopa X1 Plus i-Size a Zopa XS i-Size.

Podobne sú na tom aj kočíky Kinderkraft Nea a Nuna Mixx Next, ktoré majú v základnej výbave adaptéry na pripojenie Tvojej autosedačky – Cybex Aton S2 i-size.

Oba kočíky v poradni často odporúčam.

No v porovnaní Nea a Mixx Next by určite vyhral kočík Nuna Mixx Next. Jeho konštrukcia a aj jeho odpruženie je pevnejšie. Naviac má perforované čize vetrateľné sieťované sedadlo, ktoré v letných dňoch poskytuje dieťaťu vysoký komfort.

Viac info nájdeš v tejto mojej nedávno zodpovedanej otázke, kde spomínam komapatibilitu a aj iné vlastnosti kočíka Mixx Next:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally