Ktorý kočík je vhodný na cestovanie a aj do mesta?

Zodpovedané
28. dec 2021

Ahoj,

vo februári odlietame na dovolenku a hľadám kočík.

Moje požiadavky:

  • skladný,
  • ľahký,
  • pevný,
  • pohodlný pre dvojročného syna,
  • taký, ktorý využijeme aj mimo cestovania,
  • aby bol schopný ísť do úplného ľahu,
  • aspoň nejaký priestor na hodenie vecí pod sedadlom,
  • predĺžená strieška by bola bonusom,
  • aby nestál viac ako 200 €.

Nebránime sa ani kočíku z bazáru.

Existuje kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ja tiež uvažujem o takomto kočíku. Osobne sa mi veľmi pozdáva Baby Jogger City Tour. Jeho cena je o 50 eur vyššia. Ale tá kvalita za to stojí. Tento kočík využiješ už ako ukončovací (unesie až 20 kg dieťa) nielen na cestovanie, ale aj na rýchle presuny po meste na nákup. Z jeho váhou 6,4 kg je ultraľahký s veľmi kompaktným skladaním. Zložený vyhovuje kritériám príručnej batožiny. Vo výbave má cestovnú tašku, v ktorej sa dá nosiť na chrbte ako ruksak. Navyše sa pri preprave nepoškodí a neušpiní. Tá je vždy poruke vložená v samostatnom vrecku nákupného košíka. Chrbtovú opierku môžeš polohovať, ale iba do čiastočného náklonu. Úplný ľah vo veku 2 roky už nieje potrebný, skôr mierny náklon, ktorý pôsobí ako vankúš v postielke. Opierku nôh nie je možné zdvihnúť, dá sa mierne vypučiť pre pohodlnejšiu oddychovú 88 cm polohu. Tento kočík je veľmi porovnateľný s Babyzen Yoyo+, ale ten už stojí viac ako 350 eur.

Baby Jogger City Tour

Babyzen Yoyo+

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally