Ktorý kočík je vhodný pre dlhého dvojročného syna a vyššiu matku?

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre dvojročného dlhého syna. Doma máme Joolz s korýtkovým sedením, ale ten je nám už malý. Hľadáme pohodlnný kočík, aby sa syn v ňom aj vyspinkal. Musí byť aj skladný. Podmienka je tiež, aby bola rukoväť vyššia, lebo ja mám 181 cm.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

medzi priestranné kočíky patrí určite Baby Jogger City Mini GT2. Má dlhú ložnú plochu a aj vyššie položenú striešku. Pohodlne tak odvozí aj staršie dieťa. Sama ho mám doma a nedám naň dopustiť 🙂. Ľahko sa ovláda aj skladá jednou rukou. Hoci má menšie kolesá, tak prejde aj terénom. Rukoväť má otočnú, takže si ho prispôsobíš pohodlnému ovládaniu.

Ak Ťa zaujal, tak pozri na našu video recenziu:

Spomeniem aj Thule Spring, ktorý je dosť podobný GT2. Oproti nemu je o niečo ľahší a nemá pri zadných kolesách stredovú tyč. Je tak ideálny pre vysokých rodičov s dlhým krokom. Nevýhodou je chýbajúce polohovanie nôh, ktoré musíš dokúpiť zvlášť a taktiež má o niečo málo menšie rozmery sedenia, najmä na šírku.

Ďalším variantom môže byť Britax B-Motion 4 Plus, ktorý tiež spĺňa Tvoje požiadavky. Zoženieš ho však už len na bazáre.

Pokiaľ chceš ešte niečo ľahšie, tak odporúčam Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, ktorý patrí tiež k ľahším a tiež priestrannejším kočíkom. Odporúčam ho vo verzii Sport s nafukovacími kolesami. Vďaka ním bude mať oveľa lepšie jazdné vlastnosti. Z uvedených modelov je najskladnejší. Oceníš aj fajn cenu a aj extra dlhú striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia