Ktorý kočík má ľahkú vaničku a väčšie kolesá?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka. Máme záujem o dvoj alebo trojkombináciu. Využívaný by bol prioritne v meste, ale i v ľahšom teréne (lesné cesty).

Najdôležitejšia podmienka je nízka váha vaničky. Bývame na treťom poschodí bez výťahu a plánujem vaničku nosiť do bytu. Z toho vyplýva i potreba, aby vanička mala rúčku (buď na streche alebo priamo v strede).

Chceme chodiť aj do ľahkého terénu, tak by sme chceli väčšie kolesá (aspoň 20 cm) a ideálne gélové alebo penové. Taktiež dobré odpruženie.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som Vám napríklad značku Mutsy - Nio.

Mutsy Nio

Tento model má jednu z ľahších vaničiek a nepatri medzi tie menšie. Podvozok je odpružený s väčšími kolesami. Tento model je vhodný aj do mesta, ale aj do ľahšieho terénu.

Ako druhý variant by som pozrela Easy Walker - harvey2.

Easywalker Harvey2

Tento model má nafukovacie kolieska, ktoré vo všeobecnosti lepšie zvládajú terén. Rozdiel je, že je vanička menšia a športové sedadlo je tzv. korýtko.

S pozdravom
Dominika