Ktorý kočík sa ľahko skladá a uvezie aj viac ako 15 kg?

Zodpovedané
18. apr 2022

Ahoj,

hľadám kočík (nechcem trojkolku), ktorý sa ľahko skladá, nie je ťažký a nezaberie pol kufra. Musí mať nastaviteľnú rúčku, dlhú striešku, odpružené kolesá. Nafukovacie by boli super, ale nie sú podmienkou. Ďalej, aby uviezol väčšiu hmotnosť 15 kg +.

Rozmýšľala som nad Britax B-Motion 4 Plus, ale vraj je veľký a ťažký.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

Britax B-Motion 4 Plus je síce ťažší, ale za to ponúka jedno z najpriestrannejších sedení aj pre väčšie dieťa. Také kočíky sú potom menej skladné a ťažšie.

Ak by si chcela ľahší kočík, tak odporúčam Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Má nastaviteľnú rukoväť, extra dlhú striešku, super skladnosť, priestranné sedenie a patrí medzi tie ľahšie kočíky. Nevýhodou je chýbajúce odpruženie, ale nafukovacie kolesá jeho vlastnosti o dosť zlepšujú.

Ďalej odporúčam aj Petite&Mars Street+ Air, ktorý má síce odpruženie, ale váhovo je na tom ako Britax (má skoro 12 kg).

Ak by Ťa zaujal Street+, tak je aj vo verzii s gumovými kolesami a tým pádom je ľahší - Petite&Mars Street+ RWS. Jazdné vlastnosti oproti nafukovacím kolesám budú trochu horšie, kočík môže viac drncať, ale ľahší terén aj tak zvládne.

Vyhovovať by mohol aj Petite&Mars Royal alebo Baby Design Wave. Obidva kočíky sú si veľmi podobné. Nájdeš u nich tiež dlhú predlžovaciu striešku, priestranný sedák s možnosťou úplného ľahu, nastaviteľnú rukoväť a gumové kolesá s odpružením. K obidvom kočíkom dostaneš navyše bohaté príslušenstvo.

Najviac skladný a ľahký je Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Takže odporučím ten, ale dobrou voľbou budú aj ostatné kočíky.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia