Ktorý kočík zvládne sneh a nerovné dedinské a poľné cesty?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu športového kočíka. Kočík musí byť minimálne do 22 kg. Musí sa dať otočiť v protismere jazdy a mať dostatočnú striešku, ktorá bude dieťa chrániť pred slnkom počas spánku.

Vyberám si medzi týmito 3 kočíkmi:

Ktorý z týchto kočíkov je vhodný aj do zimy, do snehu, na nerovné dedinské a poľné cesty?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý vyradím Elodie Details Mondo. Je to cestovný typ kočíka. Je netočný. Jeho menšie penové kolesá, sú stavané na mesto, prípadne výletové rovné trasy.

Cybex Balios S Lux je mestský typ kočíka. O jeho staršom predchodcovi, ktorý sa od neho naveľa nelíši som napísala aj podrobnú recenziu. Na dedinu sa skôr hodí jeho kolega Cybex Talos S Lux, ktorý má lepšie odpruženie a väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou.

Babystyle Egg 2 je korýtkový typ kočíka. Mám s ním osobné skúsenosti. Je dosť ťažký so svojou 13,5 kg váhou, ale v skutočnosti je celkom malý. Aj keď výrobca uvádza jeho až 25 kg nosnosť na dieťa, tak jeho sedadlo a aj hlboká vanička je menších rozmerov. Kolesá z tvrdenej gumy má stredne veľké. No jeho odpruženie je slabšie a tvrdšie. Tento model je skôr mestský. Mínusom je aj jeho samostatné skladanie konštrukcie, hlbokej vaničky a športového sedadla zvlášť. Takže v kufri auta zaberie veľa miesta. Ja som ho videla poskladaný v Audi Q7 a zabral až tretinu kufra.

Ak chceš niečo štýlové, tak si pozri napríklad Concord Neo. Jeho Ypsilónová konštrukcia zaujeme dizajnom. Nafukovacie kolesá prejdu aj sneh. Naviac má hojdavú konštrukciu. Jeho hlboká vanička sa dá využiť ako autosedačka, pretože má zabudované bezpečnostné pásy. Športové sedadlo je priestranné pre 2-ročné dieťa. Skladá sa so športovým sedadlom nasadeným v akomkoľvek smere. Menším mínusom je 15 kg nosnosť sedadla. Úprimne viem, že dvojkombi či trojkombi kočíky sa okolo 18. mesiacov mamička rozhodne meniť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally