Ktorý kočík zvládne terén, prechádzku so psom a ľahko sa s ním chodí?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

pri staršej dcérke som mala Britax B-Motion 4 Plus a bola som spokojná. Natrafila som naň náhodou. Ale teraz pri druhej dcérke mi príde dosť veľký a ťažký. I napriek tomu milujem jeho priestranosť, odpruženie a striešku.

Zvažujem jeho výmenu za Petite&Mars Street+ Air, ktorý mi príde veľmi podobný a má nižšiu váhu.

Bývame na dedine. Kočík musí zvládnuť aj terén a vychádzky so psom. Musí sa s ním ľahko ísť, keďže súrodenca vozia aj deti. V žiadnom prípade nie trojkolku.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Street+ Air je predovšetkým mestským kočíkom. Bez zavesenia tašky ho na takýto účel vrelo odporučím. Plus na rýchle prevozy po rovnejšom teréne.

S nafukovačkami je samozrejme ťažší. Váži s nimi 11,39 kg. Konštrukcia je mierne odpružená, takže skôr tvrdšia. Priestor sedadla je pohodlný a porovnateľný s Britaxom. Manipuluje sa s ním ale ťažšie, nie je to až taká hladká jednoručná jazda. Čo mi osobne najviac prekáža je, že pri ťažšej prebaľovacej taške sa prevažuje dozadu. Bez dozoru spadne. Mám s ním osobnú skúsenosť. A voziť deťmi - dieťa by som ja osobne bez dozoru nenechala.

Osobne by som si ho na dedinu nekúpila. Sama bývam v takomto prostredí a nezmierila by som sa z hrkotom konštrukcie. Ak by som ho chcela využívať do mesta na nákup, tak možno by som nad ním pouvažovala pre také dvojročné dieťa.

Skús pouvažovať nad Recaro Citylife. Je to športový kočík s nosnosťou 17,5 kg a je ocenený viacerými oceneniami. Kolesá s bezúdržbovými pneumatikami sú určené na využitie v meste. Vďaka solídnemu odpruženiu si však vedia poradiť aj s mierne zhoršeným terénom. Výhodou je aj obrovský košík s tvrdým dnom s farebným detailom zladeným s opierkou hlavy a nôh. Neotočné sedadlo je dostatočne priestranné aj pre väčšie deti, polohovať sa dá do ľahu. Oceníš aj veľkú striešku s UV ochranou.

Podobným typom kočíka sú aj Be cool Ultimate 2021.

Pohodlným bazárovým modelom je Baby Jogger City Mini 4. Ten je na lepších i horších mestských chodníkoch jednoducho ovládateľný. Neotočné sedadlo je veľmi priestranné. Vďaka nosnosti až 23 kg zvládne aj väčšie dieťa. Jediným mínusom u mňa je opierka nôh, ktorá sa nedá polohovať. Inak tomuto modelu nie je čo vytknúť.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally