Ktorý korýtkový kočík pre vyšších rodičov vydrží každodennú záťaž?

Zodpovedané
4. aug 2022

Ahoj,

chceme kúpiť kočík pre druhé dieťa. Pri prvom sme mali Joolz Day2, ale prišiel mi dosť ťažký na prenášanie a nakladanie. Nedal sa dobre skladať do auta (celý aj s korýtkom), tak by som chcela iný.

Čo očakávam:
Veľké korytko (dieťa do 2 rokov), možnosť clony u vaničky, veľký košík, dobrý sklad v kuse u korýtka a ľahšiu hmotnosť kočíka. Joolz mi bol ťažký. Kočik používam veľmi veľa, denne veľa hodín po Bratislave, na nákup atď. Proste dám mu fakt zabrať v meste a aj mimo mesta. Teraz bude staršie dieťa potrebovať stupienok alebo niečo také.

A u nás je to aj taká kárička, ktorá musí odviesť hračky, nákup, odrážadlo atď. Na cene nezáleží.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

najlepšou voľbou pre Teba je kočík Uppababy Cruz V2. Problémom je jeho menšia dostupnosť na našom trhu. Kočíky americkej značky Uppababy sú veľmi kvalitné, funkčné a výškovo určené pre vyšších rodičov. Je ľahký s váhou 9,75 kg. No nosnosť korýtkového sedadla má až 22,5 kg.

Podobným modelom je aj populárny Bugaboo Fox 2 alebo jeho novšia verzia Bugaboo Fox 3.

Väčšinou odporúčam skejt Zopa Segboard a Lascal Buggy Board, ktoré majú nastaviteľné "ramená" do rôznych uhlov a dĺžky. K obidvom môžeš dokúpiť aj sedátko (u Lascal len pri väčšom modeli maxi) ku stúpadlu od značky Zopa Segboard. Prípadne k nemu dokúpiť sedátko.

Prípadne Uptown Rider - súrodenecká doska so šikovným bočným upevňovacím systémom pre väčší priestor na nohy pri tlačení kočíka. Mám ho odskúšané a jazdí sa s ňou super.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally