Ktorý kvalitnejší športový kočík je vhodný pre ročné dieťa a nezaberie veľa miesta v aute?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík a čím viac čítam, tým som viac zmätená a neviem sa rozhodnúť.

Momentálne máme trojkombináciu Britax Go Next. Plus som dokupovala kus látky k športovej časti, aby sme ho sklopili úplne do ľahu. Kočík mi vyhovuje. Jediné mínus je, že nám zaberie takmer polovicu kufra.

Vieš mi poradiť športový kočík, ktorý zaberie menej miesta?

Syn má momentálne rok. V kočíku spáva, takže by sa mal dať do úplného ľahu. Ideálne, aby sa v ňom mohol aj otočiť. Syn by mal sedieť tak, aby videl na mňa. Radšej niečo kvalitnejšie, keďže chodíme aj na cesty, ktoré kočík rozhrkajú.

Ďakujem

Ahoj,

otočné kočíky sú ťažšie a menej skladné. Síce si o trochu pomôžeš, predovšetkým jednoduchším zložením, ale stále budú zaberať viac miesta v kufri oproti neotočným modelom.

Z tých ľahších odporúčam Britax Strider M. Ide o mestský typ kočíka pre rodičov, ktorí uprednostňujú nízku váhu (10 kg) a menšie rozmery kvôli častejšiemu skladaniu a cestovaniu. Športové sedenie má obojsmerné a s plynulým polohovaním chrbta i nôh až do úplného ľahu. Kolesá sú gumové a zároveň bezúdržbové. Má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. S nerovným terénom si teda poradia bez obáv. Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg.

Viac terénnejším variantom je potom Britax Smile III. Ten má väčšie nafukovacie kolesá, o niečo priestrannejšie sedenie, ale je už ťažší (13 kg).

Ďalej to môže byť aj Moon Resea Sport. Oceníš u neho hlavne krásny dizajn, nízku hmotnosť (10,2 kg) a dostupnú cenu. Ide tiež o mestský model, ale ľahší terén zvládne.

A spomeniem aj Valco Baby Snap Ultra Trend. Dajú sa k nemu zakúpiť nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia