Ktorý ľahký a skladný športový kočík má čo najväčšie kolesá?

Zodpovedané
16. apr 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere športového kočíka pre syna. Momentálne máme Kinderkraft Prime 2019 3v1 ale chcelo by to niečo menšie a ľahšie.

Hľadám kočík:

  • hlavne skladný,
  • aby po zložení zaberal čo najmenej miesta, lebo mám auto s malým kufrom,
  • ľahký okolo 7 - 9 kg by bol ideál,
  • čo najväčšie kolieska, aby zvládli rozbité chodníky aj možno mierny terén (lesoparky atď).

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Je dostatočne priestranný aj pre väčšie dieťa, ľahký a dobre skladný. Nájdeš u neho väčšie nafukovacie kolesá, extra predlžovaciu striešku a tiež nastaviteľnú rukoväť. Vďaka nej si kočík prispôsobíš svojej výške. Nevýhodou je chýbajúce odpruženie, ale nafukovacie kolesá jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú.

Z tých ľahších odporúčam aj Inglesina Maior, ktorý má na svoj typ veľké kolesá s dobrým odpružením.

Alebo to môže byť aj Cybex Eezy S+².

Viac si o nich môžeš prečítať v tejto otázke z poradne, kde som odpovedala na podobnú otázku. 🙂

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia