Ktorý ľahký kombinovaný kočík splní moje požiadavky?

Zodpovedané
12. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, ktorý kočík je vhodnejší od narodenia.
Uprednostňujem nižšiu váhu a aby prešiel jednoduchší terén. Zatiaľ sa mi veľmi zapáčil Cybex Talos s lux (ale nenašla som skoro žiadne recenzie) a Britax Strider M.

Ďakujem

Ahoj,

ak uprednostňuješ nižšiu hmotnosť, tak by som volila Britax Strider M, ktorý má 10 kg. Športové sedenie má obojsmerné, s plynulým polohovaním chrbta i nôh až do úplného ľahu. Kolesá sú gumové, teda bezúdržbové a k tomu má centrálne odpruženie. To tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. S nerovným terénom si teda poradia bez obáv, ale do nejakého náročného terénu v prírode to určite nie je. Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg.

Dalo by sa povedať, že je to ľahší a skladnejší variant Britax Smile III.

Za to Cybex Talos S Lux je viac terénny kočík, takže sa hodí aj na náročnejší terén. Má už cez 14 kg, čo je znateľný rozdiel. Oproti Britax má o niečo málo väčšie rozmery športovej sedačky a je menej skladný. Ďalej u neho nájdeš odpružené a tiež bezúdržbové kolesá, nastaviteľnú rukoväť a priestranný košík. Jeho najväčšou nevýhodou je strieška, ktorá nemá možnosť zakrytia. Dieťaťu tak môže vadiť slniečko na tvári, alebo môže byť nedostatočne chránené voči vetru.

Pokiaľ chceš kočík skôr do mesta a na nenáročný terén, tak odporúčam aj jeho ľahší a veľmi obľúbený variant Cybex Balios S Lux. Dizajnovo je mu podobný a váži o niečo menej (11, 7 kg). Hlboká vanička je dostatočne priestranná a je uložená nižšie, čo vyhovuje skôr nižším rodičom. Nájdeš u neho tiež bezúdržbové kolesá s odpružením, priestrannú sedačku aj nastaviteľnú rukoväť na prispôsobenie kočíka svojej výške.

Ku všetkým modelom sa dá pripojiť ako hlboká vanička a aj autosedačka. Máš tak plnohodnotný kočík od narodenia.

Ak chceš vyložene ľahší kočík do ľahšieho terénu, tak by som volila buď Britax Strider M alebo Cybex Balios S Lux.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia