Ktorý ľahký, odpružený športový kočík s úplným ľahom, do 300 eur?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ktory kocik je lepsia volba - ci Espiro Sonic Air, Joie Litetrax 4 Air alebo Babystyle Oyster Zero? Popripade mi mozte odporucit aj nejaku inu alternativu max do 300 €? Pri vybere sportiacika my ide hlavne o to, aby nehrkal ani nevrzgal, aby sa dal polohovat aj do uplneho lahu, aby bol lahko skladatelny, aby bol odpruzeny a nevyzeral ako tank.

Dakujem🙂

Ahoj,

čo sa odpruženia týka, vylúčila by som asi Joie Litetrax 4 Air. Je tam nejaké mierne tlmenie, ale skoro ho necítiť, ako aj predné kolieska sú občas počuť (riešiteľné vkladkami do predných kolies, ale tak máš aj iné alternatívy kočíkov).

Joie Litetrax 4 Air

Espiro Sonic Air je pevnejší, robustnejší typ kočíka, ale rátaj tam aj s vyššou váhou - cez 11 kg, čo je cca ako stredne vážiaci full-size kočík.

Ak potrebuješ skôr športiak robustnejší, je to ok, ale ak ti ide aj o nízku váhu, skôr odporučím Oyster Zero, ktorý je ozaj ľahký a rýchlo skladný, ale teda aj s mestskejšími (no slušne odpruženými) kolesami.

Babystyle Oyster Zero

Stredom medzi nimi by ešte mohol byť Baby Design Look Air.

Baby Design Look Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli