Ktorý ľahký športový kočík ide do úplného ľahu, má dlhú striešku a nastaviteľnú rukoväť pre vyššieho rodiča?

Zodpovedané
28. máj 2022

Ahoj,

hľadám ľahký športový kočík s nosnosťou do 20 - 22 kg, s ktorým sa bude dobre cestovať.

Požiadavky:

  • aby sa dal dať do úplného ľahu,
  • mal dlhšiu striešku,
  • vhodná by bola sieťka pri ľahu/alebo v strieške,
  • nastaviteľná výška rukoväte aj pre vyššieho rodiča.

Nemusí byť nejako terénny (máme na to kočík z dvojkombinácie). Premýšľala som o Elodie Details Mondo kvôli strieške, ale nemá sieťku. Potom aj Easywalker Jackey, ale má veľmi krátku striešku a veľa ľudí sa sťažovalo, že deťom stále svieti slnko do tváre.

A potom som videla aj Valco Baby Snap 4 (tu sa úplne nevyznám v tých verziách). Tu sa mi páči sieťka, keď je v úplnom ľahu a extra dlhá strieška, ale vraj rodičovské madlo nemá nastavitelmu výšku.

Ktorý by si mi poradila?

Ďakujem

Ahoj,

ak Ťa zaujal Valco, tak je aj model s nastaviteľnou rukoväťou, a to Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Oproti staršiemu modelu je o niečo priestrannejšia a rukoväť aj madlo má potiahnuté koženkou.

Väčšina ľahších kočíkov má rukoväť na pevno. Ale napríklad Inglesina Maior ju má pomerne vysoko (107 cm), takže je vhodný aj pre vyšších rodičov. Strieška nie je taká dlhá ako u Valca, ale dá sa tiež predĺžiť a má odvetrávané okienko.

To isté ponúka aj model X-lander X-jive.

Najdlhšiu striešku má určite Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Zároveň má nastaviteľnú rukoväť aj najpriestrannejšie sedenie, tak sa vo výbere prikláňam k nemu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia