Ktorý ľahký športový kočík zložím do jednej ruky?

Zodpovedané
16. dec 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kúpy športového kočíka vhodný od 6 mesiacov.

Moje požiadavky sú:

  • ľahký,
  • ľahké zloženie - musím prekonať 18 schodov bez možnosti rampy, ideálne do jednej ruky,
  • kolesá vhodné na neupravené sídliskové chodníky plné výmoľov.

Zaujal ma kočík značky Leclerc alebo Ergobaby Metro, ale nebránim sa aj inej značke do 400 eur.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam ti model Baby Jogger City Tour Lux. Je to vyššia verziu pôvodného mestského, ultra kompaktného City Tour. Konštrukcia je pre hladšiu jazdu plne odpružená, kolieska sú však vhodné len pri prechádzkach mestom. Zabrzdíš ich šikovnou brzdou umiestnenou po boku rúčky. Má otočné sedadlo v oboch smeroch. Môžeš ho polohovať do pomerne hlbokého, nie však úplného ľahu - vhodného od približne 6 -7 mesiacov. Prispôsobiť možno aj opierku nôh. Mohutná strieška s dvojitým výklopným šiltom dieťatko ochráni pred slnkom i dažďom. Zložíš ho so sedadlom nasadenom v ktoromkoľvek smere. Váha kočíka s nasadením sedadlom športovej časti je 9 kg. Zmestí sa aj do kufra malého auta. Prenášať ho môžeš za rúčku, pás na rameno. Prípadne tiež na chrbte v dodávanej taške na prenos, jednoducho uskladniteľnej vo vrecku v nákupnom košíku. Cena nového modelu sa pohybuje okolo 261 eur.

Baby Jogger City Tour Lux

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally