Ktorý odpružený kočík by si mi odporučila pre zimné bábätko?

Zodpovedané
25. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre decembrové bábo. Ja mám 168 cm a môj muž 186 cm.

Požiadavky:

  • musí byť hlavne odpružený,
  • vhodný na zasnežené cesty,
  • dvojkombinácia (vanička a športový) - vanička taká, aby vošiel v pohode fusak,
  • jednoduchá manipulácia,
  • bývame na dedine,
  • cena do 650 eur.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pohodlný prejazd snehom zaručia väčšie kolesá s priemerom väčším ako 20 cm.

Pozri si model Tutis Sky, ktorý s nafukovacími kolesami a dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies hravo zvládne aj dedinský terén. Jeho konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom patrí k tým ľahším so svojou váhou 10,9 kg. Hlboká vanička patrí k tým väčším na trhu, takže sa do nej pohodlne vmestí aj väčšie batoľa vo fusaku. Zároveň má aj priestranné sedadlo športovej časti.

Podobným modelom je aj Tutis Uno 3+.

Ak chceš niečo s čistejšími líniami, tak si pozri kočík Zopa Move Cross alebo Zopa Quest.

Zopa Quest je mnou často odporúčaný kočík. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Nová Zopa Move Cross má oproti Questu nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením. Má teleskopickú rukoväť, ktorú nastavíš vo výške od 97 do 109 cm. Jeho hlboká vanička má panoramatické okno. Avšak nemá na chrbtovej opierke športového sedadla sieťovinu, ktorú oceníš hlavne v lete.

Alebo si pozri cenovo dostupnú novinku Kinderkraft Nea, ktorá Ťa zaujme čistým dizajnom, dobrou manévrovateľnosťou a výborným odpružením s tlmením nárazov. Jej veľké bezúdržbové kolesá nevyžadujú pumpovanie, pretože sú nenafukovacie a plnené penou. Vďaka nim ľahko prekoná vysoké obrubníky, nerovné chodníky v meste a zvládne aj terén na dedine. Tento kočík je odpoveďou na potreby moderných rodičov, ktorí hľadajú veľkú hlbokú vaničku, otočné sklopné športové sedadlo a širokú škálu možností, ktoré umožnia život v pohybe.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally