Ktorý odpružený kočík s maxi strieškou je ovládateľný jednou rukou a vydrží do konca kočíkovacieho obdobia?

Zodpovedané
20. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý už nechcem meniť. Chcem, nech mi to vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Moje požiadavky:

  • športový, žiadna dvoj či trojkombinácia,
  • primerane skladný (nie ako náš Hartan Racer GT, ktorý zaberie celý kufor a to máme veľké auto),
  • otočný,
  • nie korýtkové sedenie,
  • váha nie je až taká dôležitá - nech sa nepreváži, keď zavesím bicykel na madlo,
  • väčší úložný priestor,
  • ložná plocha minimálne 90 cm, lepšie 100,
  • nosnosť rozhodne cez 1 5kg, občas sa ešte povozí aj moja štvorročná, alebo potrebujem zavesiť jej bicykel a odviezť drobca,
  • terénny, teda odpružený,
  • maxi strieška,
  • sklopiteľný do úplného ľahu,
  • dobre ovládateľný jednou rukou (nie ako Valco Baby Snap Ultra).

Istý čas som mala požičaný Mutsy. Ten bol super, len keď pozerám ten športový otočný model, tak tá ložná plocha je krátka. Má len 84 cm.

Teraz mám Valco Baby Snap Ultra Tailormade a ovládateľnosť je asi najhoršia. A ti mám odskúšané 4 kočíky. Chýba mu odpruženie a vadí mi, že sa strieška nedá sklopiť spolu so sedadlom keď dávam do ľahu. Ťažko sa mi potom prekladá dieťa z nosiča do kočíka počas dojčenia.

Pozerala som podľa iných zodpovedných otázok iné kočíky:

  • Britax Strider M - chyba mi údaj o celkovej ložnej ploche a nevidím ho na bazári - keď je taký super, čakala by som, že sa tam vykystovať bude), nemá ani hodnotenia,
  • Cybex Balios S Lux - odrádzajú ma tie negatívne komentáre, najmä to, že je úzky a asi by tak nevydržal do konca kočíkového obdobia.

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

obojsmerné kočíky bývajú menej priestranné ako tie neotočné. Žiadny z nich väčšinou nevydrží po celé kočíkovacie obdobie - či už kvôli menším rozmerom, alebo hlavne preto, že môžeš časom chcieť niečo viac kompaktnejšie a ľahšie s väčším dieťaťom.

Britax Strider M je relatívne nový kočík, takže na bazáre sa zatiaľ neobjavuje. Je veľmi podobný Britax Smile III, ale s tým rozdielom, že je ľahší a o niečo menej priestranný, pre väčšie deti určite nie je. Každopádne si ho viem predstaviť do doby, kedy dieťa vyžaduje obojsmerné sedenie a neskôr ho vymeníš za neotočný a viac skladnejší kočík.

To isté platí aj o Cybex Balios S Lux. Opäť to nie je kočík pre väčšie deti a oproti Britaxu je horšie odpružený.

Medzi priestranné obojsmerné kočíky patria určite Britax Go Big2 aj Emmaljunga NXT90 F. Sú však už ťažšie.

Ak chceš mať kočík čo najdlhšie, tak by som zvolila Britax Smile III. V prípade, že budeš časom kupovať ešte iný kočík, napríklad typu golfiek, tak určite postačí aj Britax Strider M.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia