Ktorý otočný športový kočík ide do ľahu?

Zodpovedané
14. sep 2021

Ahoj,

už asi 2 mesiace riešim doma dilemu ohľadom športového kočíka pre 8 mesačného syna, ktorý ešte nesedí.

Moje jednoznačné podmienky sú, aby mal otočné sedenie po aj proti smeru jazdy a polohovateľnosť do ľahu. Dostatočne predĺžená strieška by bol príjemný bonus.

Máme kúpený Hauck Runner 2, ale s ním nie som zatiaľ veľmi stotožnená. Z toho, čo som pozerala, ma asi najviac zaujali 2 kočíky. Konkrétne Kinderkraft Evolution Cocoon (nebudem klamať, hlavne kvôli dizajnu) a Moon ReSea Ocean.

Ani jeden z nich neviem nikde nájsť vo svojom okolí na predajni a ani som nenašla žiadne bazárovky, bola by som rada za Váš názor, pripadne odporučenie iných športových kočíkov v cenovej relácii do 300€ (aj bazárové).

Pokukovala som aj po Cybex Balios S Lux, avšak po tom, čo som o ňom v hodnoteniach čítala, že je to vcelku “hrkálka”, som o ňom začala pochybovať. Ešte by som dodala, že kočík máme v pláne využívať tak rok, potom by sme zrejme išli do niečoho iného, ak sa ešte naše živé striebro vôbec bude chcieť voziť.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

tvoje "jednoznačné" podmienky v podobe otočného sedadla a polohovateľnosti do ľahu spĺňajú obidvaja tvoji kandidáti.

Ak sa pozriem aj na Cybex Balios S, tak rozumiem zlým hodnoteniam v podobe hŕkania. No treba pripomenúť, že tento kočík je stavaný do mestského terénu. Tak sa nie je čo čudovať, že mamičkám v horšom teréne hŕkal. Ale keď sa bližšie pozrieš na hodnotenia mamičiek, ktoré ho používali v meste tak nemali s kočíkom žiadny problém ani pri rozbitých chodníkoch, či snehu. Ak je tvojím terénom mesto nezavrhovala by som tento kočík, ktorý spĺňa všetky požiadavky ktoré máš. A ponúka ti rýchle skladanie, obratnosť, manévrovateľnosť, XXL striešku, veľký nákupný košík a oproti kolegom dokonca najvyššiu nosnosť dieťaťa a ložnú plochu na spánok.

Cybex Balios S

Pozrime sa teraz na Kinderkraft Evolution . Tento dizajnový kočík má zaujímavé prevedenie konštrukcie, no zaberie aj veľa miesta v kufri auta. Jeho vode-odolná strieška nespĺňa požiadavky XXL striešky. Je to čisto mestský model kočíka z menšími rozmermi koliesok, nie som si istá ako sa s nimi bude jazdiť po snehu a po dierach v chodníkoch prípadne pri prekonávaní obrubníkov. Dizajnovo je však vo verzií Cocoon veľmi pekný.

Kinderkraft Evolution

Moon ReSea je perfektný čo sa týka rozmerov po zložení, taktiež zaujme dizajnom použitých textílií. No čo sa týka striešky je dosť malá. Čo sa týka rozmerov chrbtovej opierky má ju oproti spomínaným modelom najmenšiu a to iba 48 cm. Dala by som si na to pozor, aj keď chceš kočík používať iba rok, môže sa sťať že za 6 mesiacov už bude synčekovi malý a budeš musieť kočík meniť skôr. Aj ostatné mamičky to dosť často uvádzali ako mínus vo svojich hodnoteniach. Taktiež pozor na neodpružené kolesá, ktoré sú skutočne stavané iba do mesta na rovné chodníky.

Moon ReSea

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally