Ktorý pokračovací športiak je vhodný na každodenné použite, má atraktívny dizajn a je spratný?

Zodpovedané
29. mar 2022

Ahoj,

obraciam sa na Teba s mojou dilemou. Verím, že ma nasmeruješ.

Pomaly nám končí obdobie s aktuálnym športovým kočíkom Moon Resea a hľadám mu nástupcu. Syn má skoro rok a pol, meria cca 85 cm.

Hľadám športiak/buggy, ktorý vydrží do konca kočíkovacieho obdobia.

Moje požiadavky (podľa dôležitosti):

  • vhodný na každodenné používanie, syn sa ešte rád vozí - kočík dostane zabrať,
  • pohodlnný pre syna,
  • atraktívny dizajn,
  • spratný (Resea bol dosť veľký, v kufri zabral veľa miesta),
  • zloziteľný 1 rukou,
  • dlhá strieška,
  • čo najľahší,
  • vhodný do lietadla.

Na plnom ľahu mi nezáleží, cenový limit nemám. Je mi jasné, že spratný a každodenné použitie bude niečo stáť. Nepotrebujem nejaký tereňák, chodíme skôr po asfaltkách.

Páči sa mi Joolz Aer (neviem či je vhodný na každý deň, kratšia strieška), Babyzen Yoyo (prišiel mi dosť malý, sedacia časť) a Elodie Details Mondo (ten sa mi nepáči až tak výzorovo). Greentom by možno vyhovoval, ale ten dizajn nie je moja šálka kávy.

Ktorý z týchto troch je najvhodnejší?

Je ešte aj iný kočík, ktorý vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

hoci sa zdá Joolz Aer ako skôr cestovný kočík, tak bez problémov zvládne aj mestský terén vďaka dobrému odpruženiu. Sedadlo je pomerne priestranné aj pre väčšie dieťa, ale chýba mu polohovanie nôh a madlo, ktoré je potrebné zakúpiť zvlášť.

Jeho najväčší konkurent je Easywalker Jackey, ktorý má polohovanie nôh aj madlo v cene. Priestorovo je na tom ešte lepšie a pri častom skladaní oceníš funkciu, kedy sa automaticky doskladá sám.

Alebo to môže byť ešte kompaktnejší variant Easywalker Miley.

Podobným typom je aj Abc Design Ping Two.

Ďalej pozri aj na dizajnovku Leclerc Influencer (do našej kočikopédie ho pridáme čo najskôr), možno Ťa zaujme. Rovnako ako Jackey má vychytávku vo forme automatického skladania.

Elodie Details Mondo je za mňa fajn, ale ak sa Ti nepáči vzhľadom, tak to nebude ten pravý!

Pokiaľ netrváš na rozmeroch príručnej batožiny, tak odporúčam aj Inglesina Maior, ktorý má najväčšie kolesá, super jazdné vlastnosti a stále je celkom ľahký a skladný.

Pokiaľ Ti nevadí vyššia cena, neúplný ľah a dokúpenie príslušenstva, tak by som išla do Joolz Aer. Väčšie pohodlie bude mať synček každopádne v Easywalker Jackey, takže ho odporúčam viac.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia