Ktorý priestranný športiak s protismerným sedením splní moje požiadavky?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

prosím o tip na kočík, ktorý by bol vhodný do mesta, ale zvládol by aspoň trochu aj terén (kamene, piesok).

Požiadavky na ideálny kočík:

  • protismerný pre dobrú komunikáciu s bábätkom,
  • s odpruženými kolesami pre pohodlnú jazdu,
  • s dlhou plochou na ležanie aj pre "rýchlo rastúce" bábätko,
  • vhodný aj bez hlbokej vaničky už od cca troch mesiacov veku,
  • s nosnosťou aspoň 20 kg, ale radšej aj viac,
  • s veľkou (rozkladacou) strieškou aj do nepriaznivého počasia (slniečko, vietor),
  • super by bolo, aby sa priestor na sedenie pri skladaní sklápal k sebe a bol tak chránený pred ušpinením.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam kočík Britax Strider M. Okrem úplného ľahu a polohovania nôh ponúka aj centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy v teréne a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. Ďalej u neho nájdeš 10 kg hmotnosť, obojsmernú sedačku, nastaviteľnú rukoväť, dostatočne veľkú nosnosť a bezúdržbové gumové kolesá, ktoré sú plnené penou. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg.

Alebo jeho terénnejší a priestrannejší variant Britax Smile III. Je teda o niečo ťažší (13 kg), ale má väčšie nafukovacie kolesá, s ktorými bez problémov prejdeš aj ťažší terén.

Ako ďalší ma napadá Cybex Balios S Lux, ktorý patrí tiež k tým ľahším a má dlhú predlžovaciu striešku. Síce je to skôr mestský model, ale mierny terén zvládne. Skladá sa jednoducho a so sedením dovnútra.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj sa mi ozvať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia