Ktorý skladný kočík je vhodný do terénu?

Zodpovedané
27. jún 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť s výberom kombinovaného kočíka pre bábätko, ktorý využijeme celé kočíkovacie obdobie.

Pri staršej dcérke sme mali Tako Maxone Deluxe 2018. Kočík mi veľmi vyhovoval, avšak mi prekážalo, že bol veľmi nespratný. Kolesá sme mali na ňom pevné, asi penové. Máme tu terén, poľné cesty, hrbolaté chodníky, tak to bolo ideálne.

Kvôli spratnosti do kufra sme kúpili Bebetto Nico Estilo Pro. Tu mi však prekážali nafukovacie kolesá, ktoré sme najskôr museli každú chvíľu dofukovať a neskôr to už ani nešlo. Preto nafukovacie kolesá rozhodne nechcem.

Predstavu o kočíku mám, značku neriešim. Chcem, aby bol vhodný aj do terénu a aj ľahko spratný do kufra. Auto máme celkom veľké, tak hlavne podmienka, že jedným ťahom - nie podvozok a vrch zvlášť.

Chceli by sme iba jeden kočík, ktorý využijeme na kočíkovanie. Dcérku som vozila do troch rokov, preferovala som Tako.

Požiadavky:

  • výškovo nastaviteľná rukoväť,
  • ľahké skladanie športovej časti do kufra,
  • otočný aj v smere jazdy aj v protismere,
  • odolné kolesá do terénu (nie nafukovacie),
  • odpruženie,
  • možnosť pripojenia skejtu (staršia dcérka bude mať cez tri a pol roka, keď sa narodí bábätko),
  • klasické sedenie - nekorýtkové,
  • pekný dizajn.

Cenový rozsah nemáme, ale rada by som sa zmestila do 800 eur. Nižšia cena určite poteší.

Aký kočík nám vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz znovu spúšťame poradňu.

Odporúčam Muuvo Quick SE, ktorý je určený pre stredne vysokých rodičov. Jeho nadstavby sú tiež vyššie položené, ale výška teleskopicky nastaviteľného madla je od 96 do 105 cm. Má väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Tie sú dobre odpružené a hodia sa aj na dedinu.

Taktiež cenovo dostupné kočíky Zopa Move Cross alebo Petite&Mars Trails, ktoré v poradni odporúčam často.

Prípadne o čosi drahší model Espiro Yoga, ktorý zaujme ovládaním jednou rukou a aj zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Po zložení sa dá jednoducho preniesť na ramene pomocou zabudovaného ramenného popruhu, alebo uložiť na miesto. V zloženom stave stojí. Vanička zaujme nielen zabudovaným stabilizátorom vibrácií, panoramatickým oknom, ale aj možnosťou zloženia na placku, ktorá šetrí miesto.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally