Ktorý skladný kočík má gélové/gumové kolieska?

Zodpovedané
23. jún 2022

Ahoj,

už pár dní vyberám kočík pre ročné bábätko. Dieťatko si nám zvyklo cez deň spať v kočíku a tak potrebujem, aby išiel do úplného ľahu.

Ďalšia priorita je, aby mal kolieska, ktoré nie sú z peny! Naša prvotná kombinácia mala penové kolieska a za necelý polrok použitia má kolieska plné otlaku a dierok od kamienkov. Niekde dokonca vtlačené kamienky. Tomu sa chcem vyhnúť.

A potom budem rada za kompaktnosť kočíka. Pretože by som bola rada, aby čiastočne už nahradil veľký športový kočík na prechádzkach po meste, alebo sem tam nejakú prechádzku v prírode (po cestičkách).

Zatiaľ som premýšľala o Cybex Eezy S+2. Prvotne som bola z kočíka podľa videí na YouTube nadšená. Ale na fotkách na bazáre som si všimla, že ani on nemá asi kolieska odolné proti vrypom od kamienkov.

Aký je materiál koliesok?

Inglesina Maior tento kočík mi prišiel za tú cenu super. Žiaľ, ani tu si nie som istá, ako na tom budú kolieska po chvíli použitia.

Máš skúsenosť?

Avova city ranger je môj favorit. Za super cenu a od výrobcu mám správu, že má skutočne gumové kolieska. Avšak veľa ľudí ho zatiaľ nemá a nenašla som recenzie o použití.

Máš skúsenosť s týmito spomínanými kočíkmi?

Máš nápad na nejaký ďalší ktorý by prichádzal do úvahy?

Ďakujem

Ahoj,

Inglesina Maior má menej odolné kolesá. U tých by som sa vrypov a usadených kamienkov neskôr obávala.

Čo sa týka Cybex Eezy S+², tak Ťa poteším informáciou, že má kvalitné gumové kolesá. Rovnaké kolesá má práve aj Avova City Ranger.

  10 skúseností


Tieto dva modely sú porovnateľné, takže ani jeden nebude zlou voľbou. Obidva majú rovnako vysokú rukoväť a aj podobné rozmery sedadla. Najväčší rozdiel je v skladaní, kedy sa vie dokladať automaticky sám (ale za to je ťažšie). Má náhľadové okienko v strieške. Osobne som ho v ruke ešte nemala, takže si nie som úplná istá tým, či ide dať do rovného ľahu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.


Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia