Ktorý skladný, ľahký a pevný kočík je vhodný aj do terénu?

Zodpovedané
26. máj 2022

Ahoj,

zháňam skladný, ľahký a pevný kočík. Musí byť vhodný aj do terénu - les, túra. A jasné, že musí byť za dobrú cenu.

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

záleží na tom, že ako veľmi náročný bude terén, v ktorom sa budeš pohybovať. Kočíky, ktoré sú určené do terénu, tak nie sú ľahké a ani veľmi skladné.

Odporúčam napríklad Baby Jogger City Mini GT2. Ten má 10,4 kg, rýchlo sa skladá. I napriek tomu, že má malé kolesá, tak toho prejde dosť. Oceníš u neho aj veľmi priestranné sedenie, v ktorom bude mať dostatočné pohodlie aj väčšie dieťa.

Ak Ťa zaujal, tak pozri na našu video recenziu:

Podobným typom je Thule Spring.

Vzájomné rozdiely som popísala v tejto otázke z poradne.

Celkom ľahký je aj Bumbleride India, ale nevýhodou je jeho horšia dostupnosť.

Veľmi dobrým variantom môže byť TFK Dot 2. Má 8,2 kg hmotnosť a super skladnosť. Vďaka kvalitným gumovým kolesám so vzduchovými komorami a dobrým odpružením zvládne aj horší terén.

A odporučím aj Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Ten síce nemá odpruženie, ale nafukovacie kolesá mu jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú. Tiež patrí k tým ľahším kočíkom (8,4 kg).

Ak by Ti nevadila vyššia hmotnosť (11,5 kg), tak to môže byť aj Petite&Mars Street+ Air. Ten má veľké nafukovacie kolesá a prejde aj terénom.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia