Ktorý skladný športiak je vhodný pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
20. feb 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre vysokých rodičov.

Požiadavky:

  • nosnosť do 22 kg,
  • ľahké skladanie a rozkladanie (jednou rukou alebo automatické),
  • ľahká hmotnosť,
  • neotočný,
  • kompatné skladanie (prípadne vhodné ako príručná batožina, ale nie je podmienka),
  • nech zaberie málo miesta,
  • pre vysokých rodičov (nemusí byť nastaviteľná rúčka, len aby bola dosť vysoko),
  • do nenáročného terénu (obchod/letná dovolenka pri mori),
  • cena do 150 (max. 200 eur), prípadne bazárový.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že si neuviedla Tvoju výšku. Ľahšie by sa mi hľadal kočík.

Odporúčam Ti pozrieť kočík MoMi Estelle Dakar, ktorý je cenovo dostupný a má príjemnú funkcionalitu. Je veľmi podobný drahšiemu a kvaltnejšiemu modelu Easywalker Jackey XL s výškou rukoväte 109 cm. Dakar má výšku rodičovskej rukoväte 105 cm. Nájdeš u neho podobne veľké kolesá, ktoré sú podobne ako u Jackey XL všetky odpružené.

Vlastnosti Dakar v skratke:

  • ľahké a citlivé jednoručné ovládanie,
  • vysoko kvalitné nepriepustné kolesá z EVA peny,
  • odpruženie 4 kolies,
  • veľkosť kolies: predné 6,5 palca (16,5 cm), zadné 10 palcov (25,4 cm),
  • veľké zadné kolesá poskytujú vynikajúcu trakciu aj v náročných podmienkach,
  • kompaktná veľkosť po zložení,
  • nastaviteľná opierka chrbta,
  • nastaviteľná opierka nôh s ľahko čistiteľným poťahom z ekokože,
  • široký schod pre samostatný výstup,
  • 5-bodové bezpečnostné pásy,
  • odnímateľná čelenka,
  • zväčšená strieška s 2 oknami,
  • pohodlná nožná brzda,
  • dvojvrstvová pohodlná rukoväť a čelenka z vrstvy peny a poťahu z ekokože s možnosťou odopínania,
  • jednoduché skladanie a rozkladanie,
  • výsuvná rukoväť na tlačenie zloženého kočíka,
  • dvojitý zámok proti automatickému zloženiu kočíka,
  • zámok pred rozložením kočíka,
  • priestranný košík,
  • reflexné prvky na kapucni,
  • do 22 kg,
  • vrátane základného príslušenstva: pláštenka, moskytiéra, nánožník.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally