Ktorý skladný športový kočík prejde aj mestkým terénom?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

hľadám skladný športový kočík, ktorý by slúžil ako druhý do auta a na jazdy po meste.

Chcela by som:

  • odpružené kolesá,
  • dlhšiu chrbtovú opierku,
  • dlhšiu striešku,
  • ľahké skladanie,
  • dobrá ovládateľnosť a stabilita,
  • najlepšie úplný sed.

Páči sa mi Inglesina Maior a Easywalker Jackey XL (bohužiaľ som ho nevidela naživo). Pozerala som sa ešte na Babystyle Oyster Zero Gravity, ale u neho som sa kopala do brzdy a malý tam sedel pokrútený.

Ktorý skladný športový kočík prejde hladko aj mestkým terénom?

Ďakujem

Ahoj,

neuviedla si svoju výšku, tak výber kočíkov nebude celkom presný.

Novinka v podobe cestovného kočíka Easywalker Jackey XL je určený svojou fixnou rodičovskou rukoväťou pre vysokých rodičov. Bohužiaľ má penové kolesá, ktoré sú menej odolné a skoro sa opotrebujú.

Inglesina Maior je na tom podobne ako Jackey XL so svojimi penovými kolesami. Plus chrbtová opierka (49 cm) je menšia ako u Jackey XL.

Pozri si model CBX Etu Plus, ktorý má rodičovské madlo vo výške 105 cm. Má väčšie gumené kolesá, striešku s okienkom, ktorá sa dá rozzipsovaním predĺžiť o vetraciu sieťovanú časť. Vďaka jeho nízkej váhe (7,6 kg) a kompaktným rozmerom ho môžeš vziať na palubu lietadla. Skladanie je jednoručné a tiež predurčené na cestovanie, výlety a dovolenky lietadlom i akýmkoľvek iným dopravným prostriedkom. Skvelou je aj možnosť ho jednoducho prenášať na ramene či v dodávanej prenosnej taške. Je vybavený plne sklopným sedadlom s výškou chrbtovej opierky 52 cm. Mínusom je jeho iba 15 kg nosnosť sedadla.

Uvediem ešte aj cenovo dostupnejší, cestovný a ľahký kočík s vyššou 22 kg nosnosťou sedadla - MoMi Estelle. Určite Ťa prekvapí, mamičky ho dobre hodnotia. A uvediem aj jeho bratský model MoMi Ofra.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally