Ktorý skladný športový kočík vybrať - Mutsy Nexo alebo Cybex Eezy S? Lepšie jazdné vlastnosti..?

Zodpovedané
17. jan 2020

Ahoj,

Potrebovala by som vybrať medzi kočikmi Mutsy Nexo a Cybex Eezy S - v podstate potrebujem kočík skôr na výlety a na nákupy. Ľahký, skladný - to spĺňajú oba, ale zaujíma ma, ktorý z nich je lepší a má lepšie jazdné vlastnosti, aj keď si uvedomujem, že v tejto kategórii sa dá o jazdných vlastnostiach polemizovať.

Na bežné jazdenie mám Mamas and Papas Urbo2 a som veľmi spokojná, ale často potrebujeme mať so sebou kočíky dva, hlavne keď zaspia dvaja najmladší v aute a nechceme ich budiť.

Ahoj,

Mutsy Nexo a Cybex Eezy S sú v skutočnosti dosť rozdielne športové kočíky. Áno, oba sú neotočné a relatívne skladné (plus rýchlo sa zložia).

Nexo je taký stred, veľkostne, a Eezy S je ultraskladný, tzv. cestovateľský/lietadlový kočík (keďže sa zmestí aj do rozmeru príručnej batožiny). Takže je to tu dosť o tvojich prioritách. Ak sú nimi jazdné vlastnosti, väčší kočík ich bude mať v podstate vždy lepšie. Nexo je odpružený, aj to cítiť, plus celkovo jazdí vynikajúco. Ak by to naopak bola čo najmenšia veľkosť, čo najviac zaváži, Eezy S je určite tou skladnejšou voľbou.

Celkovo by som to však zhrnula, že z toho, čo píšeš, bude pre vás vhodnejšou voľbou práve Nexo.

Mutsy Nexo

Cybex Eezy S

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli