Ktorý športiak do ľahšieho terénu je čo najskladnejší?

Zodpovedané
11. okt 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom športového kočíka pre dieťa 9 mesiacov a viac. Máme 5 detí a 7-miestneho Sharana, do kufra sa nám nezmestí skoro nič. Doteraz som pri ceste autom len nosila v šatke. Teraz s prechodom z hlbokej vaničky by som rada občas aj vozila.

Moje požiadavky:

  • je mi jedno, či bude sedačka jednosmerná alebo obojsmerná,
  • bolo by fajn mať kolieska, ktoré zvládnu aj ľahší terén,
  • tiež by bolo fajn, keby nestál 300 eur a viac,
  • najdôležitejší je rozmer zloženého kočíka - musí sa zložiť na čo najmenší "balíček", resp. môže byť dlhý, ale čo najužší, pretože v kufri máme asi 40 cm miesta.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

rozmery po zložení cca 40 cm skôr nájdeš u kočíkov typu cestovný alebo golfový. Nie som si však istá, či Ti takýto typ kočíka, spraví cez blížiacu sa zimu službu.

Väčšinou majú malé kolieska a tie nezvládajú prejazd snehom veľmi dobre. Uvediem Ti to na príklade. Cestovný kočík Bugaboo Ant spĺňa Tvoju požiadavku šírky, pretože má 38 cm. Dá sa dať aj do úplného ľahu. No neviem, či si s ním vieš predstaviť prechádzku vonku v zimnom počasí a s dieťaťom vo fusaku.

A to isté platí aj o golfkách. Sú určené pre staršie sediace deti do teplejšieho počasia. Tu je zoznam tých oblľúbených a kvalitných. Možno Ti niektoré padnú do oka. Určite Ti ale odporúčam, nevkladať do nich dieťa bez mäkkej vložky, podložky a kvalitného fusaku.

Medzi obľúbené a kvalitné golfky patria napríklad Maclaren Techno XT a Maclaren Quest.

Ďalej to môže byť veľmi obľúbený model Easywalker Buggy. Ten patrí k najpriestrannejším.

Ako ďalšie golfky odporučím Mamas&Papas Tour 3, Zopa Micra alebo Elodie Details Štokholm Stroller 3.0.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally