Ktorý športiak z dvojkombinácie je skladný, kvalitný a dá sa zložiť dokopy s konštrukciou?

Zodpovedané
3. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere kočíka. Bábätko bude júlové. S mužom sme skôr nižší a kočíkovať budem väčšinou po dedine. Ale určite rátam aj s tým, že ho budem skladať do auta. Taktiež by som chcela ostať pri športovej vaničke z danej dvojkombinácie ako kupovať zvlášť iný športiak. Cenovo by som sa chcela zmestiť do cca 800 eur.

Pri hlbokých vaničkách sa mi páči dizajn kočíkov Roan Bass Next, Roan Coss, Bebetto Flavio, Espiro Husky XL, Britax Smile III a Baby Active Musse.

Ktorý z nich je najlepší?

Je lepšie kúpiť lacnejší a po čase kúpiť kvalitnejší športiak?

Ďakujem

Ahoj,

z tvojho výberu bude najlepšou voľbou určite Espiro Husky XL (predtým Baby Design Husky XL) a Britax Smile III. Obidva majú športiaky s vyššou nosnosťou a patria k tým skladnejším aj priestrannejším. Ostatné modely sú určené len do 15 kg.

Veľa mamičiek to rieši kúpou lacnejšieho kombinovaného (poľského) kočíka, u ktorého využijú hlavne hlbokú vaničku a potom kočík predávajú. Väčšinou prídu na to, že im športiak nevyhovuje, pretože je ťažký, neskladný a má malé rozmery pre dieťa. Najväčší problém je v tom, že tieto kočíky sú väčšinou zle predajné a „pod cenou“, pokiaľ nemáš šťastie.

Riešením potom môže byť obstaraním samotného hlbokého kočíka a neskôr dokúpiť športiak taký, ktorý Ti bude maximálne vyhovovať. Nevýhodou však je, že výber samostatných hlbokých kočíkov je bohužiaľ trochu obmedzený. Ponúka ich len pár značiek.

Viac som ich rozpísala v tejto otázke z poradne.

Ďalším variantom je kúpa športového kočíka ak nemu vziať v sete aj hlbokú vaničku. To mi príde ako najlepší a najlacnejší variant.

Inšpirovať sa môžeš v tejto otázke.

Konkrétne to môžu byť tieto modely kočíkov.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia