Ktorý športový kočík do 250 eur je vhodný aj do horšieho terénu?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri vybere športového kočíka.

Moje požiadavky:

  • priestranný,
  • s čo najväčšou nosnosťou - dcéra má pol roka a cca 75 cm a 9 kg,
  • možnosť polohovat do úplného ľahu, keďže ešte nevie sama sedieť a bude v ňom aj spávať,
  • otočný,
  • vhodný aj do horšieho terénu,
  • cena maximálne do 250 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pri budgete max. 250 eur, by som sa zamerala skôr na kvalitné bazárové modely.

Vhodným bazárovým kandidátom by bol Britax Go. Je to športový kočík vo funkčnom škandinávskom dizajne. Má väčšie, kvalitne odpružené kolesá, ktoré ti zaručia výborné jazdné vlastnosti v lepšom i horšom teréne. Na ten ozaj zlý si môžeš naviac dokúpiť Country Wheels - veľké neotočné predné kolesá. Sedadlo je umiestnené nižšie pri zemi, aby sa do neho dieťa vedelo usadiť aj samé. Napolohuješ ho do pomerne hlbokého, no nie úplného 100 cm ľahu. Po zložení síce nieje celkom skladný, avšak kočíky do terénu musia čo-to vydržať, takže očakávať ľahkosť pierka a rozmer placky sa nedá. Strieška je dostatočne priestranná, funkčná a ponúka veľa dobrých vlastností.

Poprípade niečo menšie a spratnejšie, stavané však do horšieho terénu je trojkolka Baby Jogger City Mini GT2. Má celkovú ložnú plochu 104,5 cm, a chrbtovú opierku 53,5 cm. Je konštrukcia so sedadlom váži 10,4 kg a unesie až 29,5 kg dieťa. Nie je to však otočný model. Cena bazárového modelu sa tu na MK pohybuje od 300 eur.

Ak však niečo nové. Tak potom cenovo dostupné Cavoe Axo. Je to moderný, štýlový a zároveň cenovo dostupný model. Konštrukcia je predovšetkým mestská, no s väčšími kolesami a citeľne odpružená, aby zvládla aj nerovnosti. Zložiť ju zvládneš aj so sedadlom v ktoromkoľvek smere do kompaktných rozmerov a po zložení samostatne stojí. Zakúpiť kočík môžeš s čisto športovou, plne otočnou a do ľahu polohovateľnou časťou.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally