Ktorý športový kočík do oboch smerov je priestranný?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík otočný do oboch smerov, priestranný, aby vydržal aspoň do 2 rokov (už teraz má dieťa rok a 80 cm), vhodný nielen do mesta, ale aj na mierny terén s možnosťou dať do ľahu.

Pozerala som na Cybex Balios S lux, ale zdá sa mi malý, Joolz Hub+ rovnako. Zaujal ma aj Cybex Gazelle S, ale nenašla som nikde dížku a šírku sedenia a nikde ho nemajú vystavený.

Cenový strop nemám určený.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa pozeráme na kategóriu otočných športových kočíkov, tak tie bývajú priestorovo menšie. Hlavne čo sa týka športového sedadla a celkovej ložnej plochy.

Ak sa však pozriem na priestor sedadla Joolz Hub+, tak tento model športového kočíka nemá až také malé sedadlo. Jeho rozmery chrbtovej opierky 52 cm a celkovej ložnej plochy 94 cm patria k tým väčším.

Joolz Hub+

Cybex Balios S Lux s rozmermi sedadla športovej časti 53 cm a celkovou ložnou plochou 97 cm je z hľadiska priestoru ešte väčší ako Hub+.

Cybex Balios S Lux 2020

Ak sa pozriem na Cybex Gazelle S, tak bohužiaľ ani na stránke výrobcu nie sú informácie o vnútorných rozmeroch sedadla športovej časti. No pripomína mi rozmermi Balios S Lux a výrobca uvádza aj informácie, že kočík je hodný od narodenia do 4 rokov dieťaťa. Takže predpokladám, že jeho vnútorné rozmery sú dostatočne priestranné. Na predajni som ho tiež bohužiaľ nemala možnosť nájsť. Cybex má veľmi špecifické podmienky predaja a pre predajcov je ľahšie kočík objednať v prípade záujmu.

Cybex Gazelle S 2020

Ak ale hľadáš čo najpriestrannejšie sedadlo športovej časti, tak možno by si mala zvážiť neotočné modely kočíkov. Jedno z najpriestrannejších športových sedadiel má napríklad kočík Baby Jogger City Mini2 4. Ten nájdeš aj v trojkolesovej verzií Baby Jogger City Mini2. Majú sedadlo s rozmermi chrbtovej opierky 50 cm a celkovú ložnú plochu 98 cm. Neotočný športovejší model Baby Jogger City Mini GT2je určený už aj do terénu. Chrbtovú opierku má s rozmermi 53,5 cm a celkovú ložnú plochu až 104,5 cm.

Baby Jogger City Mini 2

Baby Jogger City Mini2 4

Baby Jogger City Mini GT2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally