Ktorý športový kočík ide do úplného ľahu a má veľký košík?

Zodpovedané
29. okt 2021

Ahoj,

prosím o pomoc pri výbere kočíka. Hľadám kočík, ktorý je trošku odpružený a vhodný aj do terénu. Mal by mať veľký košík a veľkú striešku. Mal by sa dať do úplného ľahu.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky

Ďakujem

Ahoj,

takýchto typov kočíkov je na trhu dostupných veľa.

Nezadala si to najdôležitejšie kritérium a to pre aké veľké dieťatko kočík vyberáme, potom nejakú tú cenovú hranicu a tiež, či chceš nový model alebo pozerať aj na bazárový tovar.

Ber prosím teda môj výber čisto teoretický, no možno sa trafím.

Myslím, že by ti skvele sadol model Britax B-Agile 4 Plus, má veľkú XXL striešku, ide do úplného ľahu, kolesá zvládnu aj terén, poteší veľký dostupný nákupný košík. Jediným mínusom u mňa, že nemá nastaviteľnú rukoväť.

Britax B-Agile 4 Plus

Od Britaxu tu ešte máme na výber Britax B Agile M, ktorý je trošku mestskejším modelom ale je vskutku vlastnosťami a výbavou podobný B-Agile. Jeho kolesá a konštrukcia znesú aj o čosi väčšie a ťažšie dieťa a terén tiež v pohodlí zvláda, teda ak sa nechystáš na horskú turistiku.

Britax B-Agile M

Samozrejme nemôžem nespomenúť modely Britax Go, ktoré sú o čosi ťažšie a však znesú aj o čosi ťažší turistický terén a aj väčšie dieťatko má pohodlie. Navyše sú to otočné modely s nastaviteľnými madlami.

Britax Go Big2

Britax Go Next2

Ďalším zaujímavým modelom spĺňajúcim tvoje požiadavky, taktiež otočným modelom je Concord Camino. Síce má kratšiu striešku ale výrobcovia ju skvele doplnili slnečnou clonou vo výbave. Tento model zvládne aj výstup po hrboľatejšej ceste, tento model mám osobne odskúšaný.

Concord Camino

Skús pozrieť Cybex Balios S. Má väčšie kolesá vhodné aj na nadchádzajúce zimné obdobie, všetky sú odpružené. Má veľkú XXL striešku s náhľadovým okienkom, úplný ľah, otočné sedadlo a veľký nákupný košík. Tento model mám tiež osobne odskúšaný a prejde pohodlne trávu, štrk, mačacie hlavy v meste a navyše sa skladá jednou rukou a sám po zložení stojí.

Cybex Balios S

Insevio Dolphin je cenovo dostupný, jednoduchý no moderný mestský kombinovaný kočík poľskej produkcie. Okrem kompaktného skladania a nenáročnej manipulácie sa pochváli aj veľkým nákupným košíkom. Vybavený je aj nárazmi tlmiacim odpružením.

Insevio Dolphin

Kinderkraft Prime je vynovená verzia kombinovaného kočíka nízkej ceny, no príjemnej funkcionality. Tento model je určený na väčšinu povrchov. Je pre hladší prejazd vybavená nafukovacími kolesami, ale aj dvojitým systémom odpruženia konštrukcie.

Kinderkraft Prime

Ako posledné na výber si skús ešte pozrieť Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 a Mamas&Papas Ocarro.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Mamas&Papas Ocarro

Držím ti palce pri výbere. Ak som ti zamotala hlavu, napíš mi opäť. Nezabudni sa pripomenúť, nakoľko poradňa je anonymná. A určite nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally