Ktorý športový kočík ide do úplného ľahu, zvládne mačacie hlavy a je vhodný pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
6. sep 2023

Ahoj,

prosím o doporučenie kočíka pre 4-mesačné bábätko. Kvôli priestoru v aute by som sa rada zbavila vaničky. Preto hľadám športový kočík, ktorý je možné dať do úplného ľahu. Musí zvládnuť náročnejší terén (les, kamenitá cesta a pole). Ideálne by bolo, aby z malej nevytriaslo dušu pri prechode cez mačacie hlavy (mestská dlažba). Musí byť vhodný pre vyšších rodičov 178 a 185 cm. Dieťa asi taktiež nebude žiadny drobček. Ideálne do 500 eur. Páčilo by sa mi zafixovanie predného kolesá na diaľku a možnosť otočného sedenia, ale zaobídem sa aj bez toho.

Ktorý kočík moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

z Tvojho popisu vyplýva, že potrebuješ terénny kočík. Tie však väčšinou nebývajú otočné a majú tvrdšie sedadlá, čo však dokáže zmierniť použitím podložky. Taktiež môžu mať nepolohovateľnú opierku nôh, čo sa ale tiež dá odstrániť dokúpením takejto opierky.

Najpopulárnejšie sú kočíky - napríklad Baby Jogger City Elite 2 či Thule Urban Glide 2. No Thule je už nad Tvoj rozpočet.

Baby Jogger City Elite 2 má nastaviteľnú rodičovskú rukoväť do výšky 113 cm. Tá zaručuje pohodlné ovládanie aj vyšším rodičom s dlhými krokmi. Zároveň má centrálnu brzdu umiestnenú na boku konštrukcie.

No sú aj otočné a švorkolesové kočíky Gesslein FX4 Classic či Emmaljunga NXT90 Ergo, ktoré viedia zvládnuť aj náročnejší terén. Veľmi často ich odporúčam mamičkám, ktoré potrebujú s kočíkom zvládnuť rôznorodé terény. No tiež sú v cenovo vyššej kategórií.

Viac o nich nájdeš tu:

Alebo zváž aj kočík Peg-Pérego GT4, ktorý tiež ponúka priestranné sedadlo s vyššou nosnoťou, otočnosť a prejazd náročnejším terénom. Tomu je prispôsobená aj odolná konštrukcia spolu s kolesami, čo sa podpísalo na jeho vyššej hmotnosti.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally