Ktorý športový kočík je ľahký, obojsmerný a ide do úplného ľahu?

Zodpovedané
7. apr 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre ročné dieťa.

Požiadavky:

  • ľahký,
  • ľahko skladateľný,
  • s dlhšou opierkou (teda vyššie dieťa už teraz),
  • aby vydržal do konca kočíkovania,
  • ideálne s dlhšou strieškou,
  • s väčšími kolieskami,
  • aby zvládol ľahký terén - rozbité cesty,
  • obojsmerný,
  • cenovo dostupný.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pozri sa na tieto kočíky, možno Ťa zaujmú. Majú dostatočne veľké rozmery, takže by mohli vydržať dlhšie. Sú ťažšie a menej priestranné ako neotočné kočíky. Je možné, že ho časom vymeníš za ešte viac ľahší a kompaktnejší model, pretože staršie deti sa obvykle radšej vozia v smere jazdy.

Prvým je Valco Baby Snap Ultra Trend, ktorý patrí k najľahším otočným športiakom. Má extra dlhú striešku a ľahké skladanie. Najväčšou nevýhodou sú u neho neodpružené kolesá, ale dajú sa k nemu dokúpiť nafukovacie. Následne vďaka nim bude mať hneď lepšie jazdné vlastnosti.

Ďalším odporúčam Moon Resea Sport, ktorý je po zložení veľmi kompaktný, má krásny moderný dizajn a je za super cenu.

Dobrou voľbou môže byť aj Cybex Balios S Lux či Joie Versatrax. Z týchto dvoch by som sa rozhodla skôr pre Cybex. Má ľahšiu hmotnosť, väčšie rozmery ložnej plochy a aj chrbtovej opierky a je viac skladný. Oproti Versatrax má aj super dlhú striešku a nepôsobí tak otvorene.

Alebo ma napadá aj Zopa Quest.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia