Ktorý športový kočík je ľahký, spratný a má vyššiu nosnosť?

Zodpovedané
28. jan 2022

Ahoj,

potrebujem pomôcť pri výbere športového kočíka.

Moje požiadavky:

  • ľahký, ale nie hrkálka
  • nemusí byť otočný,
  • nemusí byť úplný 100% ľah - spinkať tam ale bude,
  • po zložení nezaberie veľa miesta (máme VW golf),
  • nosnosť vyššia, aby sme využili čo najdlhšie,
  • cena co najnižšia - pozerám aj na bazáre.

Uvažujem nad: Cybex Beezy, Joie Versatrax, Joie Litetrax, Joie Mytrax.

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že si neuviedla terén v ktorom sa najčastejšie pohybuješ. Podľa tebou zvolených modelov však predpokladám mestský terén.

Športový kočík Cybex Beezy je ľahký (8,1 kg), skladný a určený najmä na cestovanie. Má jednoduchšie prevedenie dizajnu a textílií. Jeho priestranné sedadlo má nosnosť až 22 kg. Sedadlo je možné polohovať do úplného ľahu. Odpružené kolesá z tvrdenej gumy sú určené prevažne na cestovanie a do mesta. Zložiť sa dá jednou rukou a spĺňa kritériá príručnej batožiny do lietadla.

Cybex Beezy

Joie Versatrax je tiež prevažne mestský, full-size športový kočík. Hmotnosť kočíka s nasadením športovým sedadlom je 11,7 kg. Sedadlo má nosnosť 22 kg. Výhodou je aj nárazy tlmiaca a odpružená konštrukcia, ktorá je vybavená kolesami s penou plnenými pneumatikami. Pri takýchto kolesách ti defekt nehrozí. Pri nákupoch zasa oceníš extra priestranný nákupný košík s postranným vreckom na drobnosti. Kočík zložíš rýchlo jednou rukou do kompaktných rozmerov a to aj so sedadlom nasadeným v ktoromkoľvek smere.

Joie Versatrax

Joie Litetrax 4 je ľahký 9,74 kg vážiaci športový kočík s rýchlym a kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Jeho kolesá umelé penové kolesá sú určené do mesta. Nižšia 15 kg nosnosť je oproti Versatrax-u nevýhodou.

Joie Litetrax 4

Joie Mytrax je 22 kg nosnosťou podobný Versatrax-u. Oproti nemu má však zadné nafukovacie pneumatiky vhodné aj do terénu.

Joie Mytrax

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally