Ktorý športový kočík je najlepší do náročného terénu a zároveň aj do mesta?

Zodpovedané
4. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík (bez ohľadu na cenu) pre 15-mesačné dieťa. Musí byť vhodný do náročného terénu a aj do mesta (príp. obchodu).

Najviac sa mi páči Thule Urban Glide 2, ktorý je najviac vychválený. Avšak neviem si celkom predstaviť jeho veľkosť a rozmery a nemám si ho kde naživo pozrieť. Problém je, že momentálne bývame v paneláku a využívame výťah. Podľa fotiek usudzujem, že nebude šanca dostať tento kočík do výťahu. S kufrom nášho auta Volkswagen Golf 5 to je asi tiež otázne 😒

Ako vhodnú alternatívu často navrhuješ kočík Baby Jogger City Mini GT2. Musím sa priznať, že na pohľad sa mi tento kočík absolútne nepáči.

Existujú ešte nejaké iné modely, ktoré by vyhovavali mojim požiadavkam a boli by čo najbližšie k terénnym vlastnostiam kočíka Thule Urban Glide 2?

Aktuálne ešte využívame športový kočík Britax Smile III z trojkombinácie. Čakáme však prírastok, takže do tejto konštrukcie pôjde späť vanička. Kočík Britax sa do nášho výťahu bez problémov zmestil.

Ak by si mi však potvrdila, že Baby Jogger je naozaj najpodobnejší kočíku Thule, určite by som ešte nad ním porozmýšľala. A úplne najideálnejšie by bolo asi vyvrátiť moje obavy ohľadom veľkosti kočíka Thule 😄.

Ďakujem

Ahoj,

veľká škoda, že si mi neposlala rozmery výťahu a Tvojho kufra auta.

Budem vychádzať z rozmerov rozloženého Britax Smile III.

Thule Urban Glide 2 má rozmery po rozložení (v x š x d) 101,6 x 69 x 104,5 cm. Je väčší ako Britax. Zmeraj kufor a výťah, možno Ti vojde.

Ako náhradu na Tvoje požiadavky skôr odporúčam Baby Jogger City Elite 2. Ten má rozmery podobné Britaxu - 119 x 67 x 83 cm (v x š x d). Tebou spomínaný Baby Jogger City Mini GT2 je skôr určený do mesta na dedinu alebo výlety, ale do skutočne nerovnejšieho lesného terénu nie. A síce má Elite 2 v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Podobným modelom je aj Bumbleride Speed. Váži iba 11,8 kg, ale unesie až 29,5 kg dieťa. Jeho rozmery po rozložení sú (v x š x d) 117 x 63 x 99 cm. Je to veľmi kvalitný kočík, ktorý Ťa prekvapí funkcionalitou. Jeho dizajn mi viac pripomína Thule.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally