Ktorý športový kočík je polohovateľný do ľahu, je odpružený a vydrží dlho?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadáme športový kočík pre skoro 7 mesačného synčeka. Momentálne máme trojkombináciu Britax B-Motion, no nevyhovuje mi.

Požiadavky:

  • ideálne polohovateľný do ľahu,
  • polohovateľná aj opierka na nôžky (to je pre mňa dosť dôležité),
  • nafukovacie/gélové/penové kolesá - nie plastové,
  • mal by mať nejaké to pruženie, keďže rada chodím do lesa a k rodičom na dedinu,
  • predĺženú striešku,
  • máme malý výťah, takže niečo spratnejšie a ľahšie,
  • chceli by sme ho na dlhšie, cca do 2,5 roka, aby sme už nemuseli kupovať golfáč,
  • nechceme trojkolku (nevojde sa do výťahu),
  • sme obaja nízki,
  • cena tak do 100 eur (+-),
  • nebránime sa ani kúpe kočíka z bazáru.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že nepíšeš, prečo nie si s Britaxom spokojná. Dosť by mi to vo výbere pomohlo.

Rozpočet je nízky, ale pozri napríklad na bazárový kočík Petite&Mars Street+ Air. Je priestranný, takže bude určite stačiť do konca kočíkovania (pokiaľ Ti nebude vadiť jeho hmotnosť). Má nafukovacie kolesá a celkom fajn odpruženie, takže nerovnosti prejde bez problému, ale terénny kočík to nie je.
Hmotnosť má ľahko cez 11 kg. Takže je skôr ťažší, ale to budú skoro všetky kočíky, pokiaľ chceš dobré jazdné vlastnosti a väčšie rozmery.

Ďalej odporúčam Zopa Cyrrus Air, ktorý spĺňa tiež všetko. A to vrátane odpruženia, nafukovacích kolies a dostatočných rozmerov.

Tvojim požiadavkám vyhovuje aj Concord Wanderer, ale má len 15 kg nosnosť, čo nemusí pre dvojročné dieťa stačiť.

Ďalším môže byť aj Lionelo Bell, ktorý má tiež nafukovacie kolesá, ale nemá odpruženie. Takže pohyb v teréne bude ťažší. To isté je napríklad aj Valco Baby Snap 4 Sport. Obidva sú dostatočne priestranné a majú predĺženú striešku, možnosť úplného ľahu a polohovanie nôh. Valco so svojimi 7,6 kg patrí medzi tie najľahšie kočíky.

Pozri aj na Recaro Citylife, ktorý patrí tiež k tým priestrannejším kočíkom. Nájdeš u neho aj nastaviteľnú rukoväť, priestranný košík, ľahké skladanie, úplný ľah aj polohovaciu opierku nôh. Hmotnosť má 10,2 kg a poteší bezúdržbovými kolesami, plnenými penou a odpružením.

Ja osobne by som išla do Petite&Mars Street Air, ktorý mi príde k Tvojim požiadavkám najvhodnejší. Prípadne ani Zopa Cyrrus Air nebude zlou voľbou, ale nie je tak priestorný ako Street.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia